אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: XBOX 720 תכלול שירות זיהוי דיבור בדומה לסירי

דיווח: XBOX 720 תכלול שירות זיהוי דיבור בדומה לסירי

קונסולת המשחקים הבאה מבית מיקרוסופט צפויה לכלול יכולות זיהוי שפה טבעית, שיאפשרו לשחקנים להפעיל את הקונסולה מרחוק, למצוא סדרות טלוויזיה ולנווט בתפריטים - ללא צורך בשלט

08.02.2013, 11:39 | הראל עילם
קונסולת המשחקים הבאה של מיקרוסופט, שאולי תחשף באופן רשמי כבר השנה, צפויה לכלול מערכת זיהוי דיבור מתוחכמת, בדומה לסירי של אפל. כך דיווח אמש (ה') אתר הטכנולוגיה The Verge, על בסיס מקורות בחברה.

קראו עוד בכלכליסט

הדור הנוכחי של הקונסולה כבר מציגה אופציות שליטה מוגבלות דרך פקודות קוליות בעזרת הקינקט, בקר התנועה שגם מאפשר למשתמשים לשלוט בקונסולה על ידי תנועות ומחוות. לפי הערכות נפרדות, הקונסולה הבאה תכלול דגם מתקדם יותר של הקינקט מובנה לתוכה, ותאפשר שליטה בקונסולה על ידי תנועות מדויקות יותר מהקינקט הנוכחי, ברמה של הזזת אצבע אחת בלבד.

בין השאר, מערכת זיהוי הדיבור החדשה צפויה לכלול מערכת תמלול לשליחת הודעות בין חברים, שיפור ברמת דיוק זיהוי השפה, זיהוי שפות נוספות, התמשקות מלאה לסקייפ וממשק שליטה שיקבל יותר פקודות - כגון האפשרות להורות להדלקת הקונסולה מרחוק, ללא מגע. משתמשים גם יוכלו, בדומה לסירי, להשתמש בשפה טבעית על מנת לשאול שאלות כגון "מי מהחברים שלי מחוברים" או "היכן אני יכול לצפות בפרינג'".

קונסולת ה-XBOX 360. הגרסה הבאה צפויה להיות דקה וקטנה יותר אפילו מגרסת הסלים הנוכחית, צילום מסך: flickr.com קונסולת ה-XBOX 360. הגרסה הבאה צפויה להיות דקה וקטנה יותר אפילו מגרסת הסלים הנוכחית | צילום מסך: flickr.com קונסולת ה-XBOX 360. הגרסה הבאה צפויה להיות דקה וקטנה יותר אפילו מגרסת הסלים הנוכחית, צילום מסך: flickr.com

משתמשים גם יוכלו, ככל הנראה, לרכוש משחקים, לאשר עסקאות, לדפדף בתוך כל הממשקים, להפעיל משחקים או קבצי וידאו, לדלג קדימה או אחורה בתוך קבצי וידאו, ועוד - הכל ללא צורך בשלט או בדפדוף במספר רב של תת-תפריטים.

האם 2013 תהיה שנת הדור-הבא של קונסולות המשחקים?

לא ידוע כעת מתי דורנגו, שם הקוד של ה-XBOX 720, תושק. הגרסה הנוכחית של הקונסולה הושקה באופן רשמי בישראל רק בנובמבר האחרון. ההערכות הן שהחברה תציג את הקונסולה החדשה ביוני הקרוב, בתערוכת המשחקים והאלקטרוניקה E3 אשר בלוס אנג'לס. יתכן כי היא אף תציג סטרימר מבוסס ווינדוס 8 יחד עם הקונסולה החדשה שיוכל להתחבר לחנות המקוונת של XBOX.

לאחרונה גם התגלה כי החברה כבר החלה לשלוח ערכות פיתוח מוקדמות למספר מפתחות משחקים ומספר מסמכים רשמיים של מיקרוסופט המתארים את מפת הדרכים של פיתוח הקונסולה דלפו לרשת. כל אלו מראים כי החברה מתכוננת להצגת הקונסולה - אם לא השנה, אז ב-2014.

יתכן כי סוני תנסה להקדים את מיקרוסופט ותציג את פלייסטיישן 4 כבר החודש, ולא בתערוכת E3, כפי שעשתה עד כה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות