אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שערוריית הבשר מתרחבת: הרשויות בבריטניה הורו לבדוק מוצרי המזון צילום: בלומברג

שערוריית הבשר מתרחבת: הרשויות בבריטניה הורו לבדוק מוצרי המזון

לאחר שברגר קינג הודתה כי המבורגרים שמכרה באנגליה ובאירלנד הכילו בשר סוס - התברר כי גם בלזניה של פינדוס נמצא בשר כזה

09.02.2013, 16:53 | סוכנויות הידיעות

שערוריית בשר הסוס בהמבורגרים שזעזעה את בריטניה ואירלנד לפני מספר שבועות צוברת תאוצה. בסוף השבוע החליטו הרשויות בבריטניה לבדוק את כל מוצרי המזון בממלכה, לאחר שהתברר כי גם בלזניית בשר של חברת פינדוס נמצאו שאריות בשר סוס. כמו כן, הרשויות הורו למשטרה לפתוח בחקירה פלילית בנושא.

ב-CNN דיווחו שבדגימות לזניית הבשר של פינדוס שנבדקו על ידי מפקחי המזון בבריטניה ובאירלנד, נמצאו 60%-100% בשר סוס. מוצרי פינדוס נמכרים בסופרמרקטים הגדולים בבריטניה דוגמת טסקו וכן לרשת המזון המהיר ברגר קינג.

מוצרי בשר בסופרמרקט, צילום: בלומברג מוצרי בשר בסופרמרקט | צילום: בלומברג מוצרי בשר בסופרמרקט, צילום: בלומברג

מהחברה נמסר כי הלזניה הורדה מהמדפים מבעוד מועד כאמצעי זהירות לאחר שהספקית הצרפתייה, קומיגל, הביעה חשש לגבי סוגי הבשר שבשימוש. השערורייה כבר יצאה מגבולות בריטניה והגיע למדינות נוספות. בצרפת הסירה פינדוס מהמדפים אריזות של לזניה בולונז, פשטידת רועים ומוסקה, לאחר שנודע כי גם הם מכילים בשר סוס. ואילו בשבדיה קמעונאיות המזון הגדולות במדינה הורידו מהמדפים אריזות לזניה מוכנות, בחשד שהכילו בשר סוס.

בתגובה הודיעה מנכ"לית הסוכנות הבריטית לתקני מזון (FSA), קתרין בראון כי כל החברות בבריטניה חייבות לבדוק את מוצרי הבקר שלהן עד יום שישי הבא. אולם בבריטניה מתקשים להתגבר על הזעזוע. "זה לגמרי לא מקובל", צייץ בסוף השבוע ראש הממשלה הבריטי דיוויד קמרון. "לא מדבר בבטיחות מזון אלא בתיוג נכון של המזון ואמון ברשתות הקמעונאיות".

מפינדוס פרסמו הצהרה לפיה הם בטוחים כי פתרו את "הבעיה בשרשרת האספקה" שהובילה לגילוי בשר הסוס בלזניה.

בשר סוסים עצמו נחשב אמנם כטאבו בבריטניה, אך למעשה אינו מהווה סכנה לבריאות. עם זאת, שימוש לא מפוקח בו עלול לסכן בני אדם משום שלעתים הוא מכיל תרופה וטרינרית המשמשת לטיפול בסוסים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות