אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בדרך לשווי של מיליארד שקל? בריינסווי זינקה ב-14% במחזור הגבוה בבורסה צילום: עמית שעל

בדרך לשווי של מיליארד שקל? בריינסווי זינקה ב-14% במחזור הגבוה בבורסה

בריינסווי נסחרה במחזור הגבוה פי 15 מהממוצע היומי במניה ונסחרת לפי שווי שוק של 902 מיליון שקל; המדדים ת"א 25 ות"א 100 עלו ב-0.2%. טבע התחזקה ב-2.8% לאחר שחזרה מוול סטריט עם פער ארביטראז' חיובי על רקע הדו"חות; אינסוליין זינקה ב-6.5% לקראת הסכם ייצור חדש; מודיעין נפלה ב-8.7% על רקע הסכסוך בגבריאלה; מחזור המסחר: 632 מיליון שקל

10.02.2013, 16:30 | גיא בן סימון

המסחר בבורסה של תל אביב ננעל היום (א') בעליות בהובלת המניות הדואליות על רקע הנעילה החיובית בוול סטריט בסוף השבוע. מחזור המסחר בשעה הסתכם ב-632 מיליון שקל.

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נפט וגז ביטוח

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60 

נפח המסחר הכולל במט"ח בחודש ינואר הסתכם ב-102 מיליארד דולר, בהשוואה ל-100 מיליארד דולר בחודש דצמבר. נפח המסחר היומי הממוצע ירד ב-3% בחודש ינואר ועמד על 4.8 מיליארדי דולר. כך עולה מנתונים שפורסמו היום (א') על ידי בנק ישראל. עוד פורסם כי הממוצע היומי של נפח המסחר בעסקאות המרה (עסקאות ספוט ופורוורד) ירד בינואר ב-12% בהשוואה לחודש דצמבר ועמד על 1.9 מיליארד דולר ביום.

תעשיית קרנות הנאמנות חצתה את רף 180 מיליארד שקל אחרי שבשבוע שעבר גייסה נרשמו גיוסם של 1.6 מיליארד שקל, כך לפי סיכום של בית ההשקעות מיטב. מדובר בעלייה של 20% בקצב הגיוסים לעומת השבוע הקודם.

הגירעון המסחרי של ארה"ב התכווץ ב-21% ב בדצמבר ל-38.5 מיליארד דולר - שיעור ההתכווצות הגבוה ביותר זה ארבע שנים. הייצוא האמריקאי עלהב-2.1% בדצמבר 2012, והגיע ל-186.4 מיליארד דולר; הייבוא הצטמצם ב-2.1% ל-224.9 מיליארד דולר.

בורסת תל אביב, צילום: בלומברג בורסת תל אביב | צילום: בלומברג בורסת תל אביב, צילום: בלומברג

 

שוק האג"ח

"בתקופה הקרובה, כל עוד יימשכו סימני האי וודאות בגזרה המקומית, יושפע שוק האג"ח בעיקר מהתנודיות בעולם" כך לפי דוד רזניק מלאומי שוקי הון. "מח"מ ההחזקות הממולץ ממשיך להיות מח"מ של 3-4 שנים. הסיכון העיקרי לעליית תשואות ממשיך להיות טמון בעליית ריביות ארוכות בעולם על רקע המשך העלייה במפלס האופטימיות ובמקרים מסויימים גם החשש מחזרתה של אינפלציה", כתב רזניק.

 

מחזיקי האג"ח של אי.די.בי אחזקות ומחזיקי האג"ח של אי.די.בי פתוח מנסים לגבש חזית אחידה, כאשר המטרה היא גיבוש הסדר חוב כולל בשתי החברות ללא שיתוף בעל השליטה הנוכחי בקבוצה, נוחי דנקנר. ל"כלכליסט" נודע כי בכוונת הנציגות לפנות בקרוב לבית המשפט בבקשה למנות מנהל מיוחד לאי.די.בי אחזקות, דבר שצפוי להוביל בהמשך להשתלטות של קרן יורק ומנהלה ג'רמי בלנק על אי.די.בי פתוח.

 

מניות במרכז

בריינסווי נסחרת במחזור הגבוה פי 10 מהממוצע היומי במניה ונסחרת לפי שווי שוק של 870 מיליון שקל.

 

"חשוב לנו להבטיח את ייצור המוצרים שלנו עם חברה בסדר גודל כזה, מדובר ביצרן גדול מאד, חברה השולטת בשוק של מוצר מסויים מתכלה בשוק מוצרי הסוכרת. זה מה שיאפשר לנו להגיע למוצר איכותי המיוצר בכמויות", אמר היום מנכ"ל אינסולייןרון נגר, בשיחה עם "כלכליסט" לאחר שהחברה המפתחת מוצרים המסייעים לאפקטיביות העברת האינסולין לחולי סוכרת - הודיעה היום על חתימת מזכר הבנות מחייב עם חברה אירופאית גדולה לייצור החלק המתכלה באינסופד (InsuPad) וכן על הסכם לייצור ערכת מוצר.

אדירה אנרגיה - מפעילת רישיון גבריאלה - מסרה לשותפות קידוח גבריאלה כי תפסיק את הסכמי השירותים לקידוח ב-12 בפברואר על מנת למזער נזק כספי, כך הודיעה  מודיעין אנרגיה לבורסה. מודיעין, שבשליטת אי.די.בי, מחזיקה 70% ברישיון גבריאלה כאשר שותפותיה הן אדירה (15%) ובראונסטון (15%). ברישיון גבריאלה התגלה בעבר פוטנציאל הפקה של כ-130 מיליון חביות נפט. הקידוח מתוכנן להתחיל ביוני הקרוב בעלות כוללת של כ-100 מיליון דולר.

חברת אליום מדיקל העוסקת במכשור רפואי בטכנולוגיות זעירות, הודיעה כי החלה בניסוי קליני פיבוטלי באירופה למערכת ה- WIRION , להגנה מפני תסחיפים הנוצרים תוך כדי פרוצדורות צנתור, במטרה לקבל אישור FDA לשימוש בצנתורים של עורק התרדמה (קרוטיד).

 

טבעחוזרת מוול סטריט עם פער ארביטראז' חיובי של 3.5%. ענקית הגנריקה הישראלית הציגה ברבעון הרביעי של 2012 רווח של 1.33 דולר למניה. ההכנסות הסתכמו ב-5.2 מיליארד דולר, ואת 2012 כולה סיימה עם הכנסות של 20.3 מיליארד דולר - בהתאם לציפיות. לפי סבינה פודבל, אנליסטית הפרמצבטיקה והתקשורת של לידר שוקי הון, "תוצאות הרבעון הושפעו לטובה מהפרשה למס נמוכה באופן חריג ביחס לרבעונים הקודמים, כ-80 מיליון דולר לעומת 160-200 מיליון דולר ברבעונים הקודמים. בסך הכל מדובר בתוצאות מעט מאכזבות, בעוד טבע ממשיכה לנקות את השולחן".

סלקוםצפויה לדווח ברבעון הרביעי של 2012 על הכנסות של 1.37 עד 1.39 מיליארד שקל, זאת לעומת הכנסות של 1.66 מיליארד שקל ברבעון המקביל אשתקד, כך הודיעה חברת הסלולר בחמישי. הרווח צפוי להסתכם ב-100 עד 115 מיליון שקל לעומת 76 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. ה-EBITDA ברבעון הרביעי של 2012 יהיה בטווח של 360 עד 375 מיליון שקל, זאת לעומת 425 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. לפי גיל דטנר, אנליסט תקשורת בלאומי שוקי הון, "ממה שנראה בצד ה-EBITDA התוצאות של הרבעון הרביעי די חלשות. נצטרך לחכות לדו"חות המלאים כדי להבין מה בדיוק הוביל לזה".

נכסים ובנין מקבוצת אי.די.בי שבשליטת נוחי דנקנר, מנהלת מגעים למכירת בניין HSBC בניו יורק באמצעות סוכנות תיווך בינלאומית.

דסק"ש הודיעה בחמישי כי היא  צפויה למכור בימים הקרובים מניות של החברות הבנות: סלקום, כורו נכסים ובנין בעד 55 מיליון שקל, 65 מיליון שקל ו-30 מיליון שקל בהתאמה, ובסך הכל בשווי של 150 מיליון שקל. דסק"ש סובלת מעומס פירעונות של 600 מיליון שקל כאשר בקופתה מצויים היום כ-515 מיליון שקל בלבד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות