אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בקבוקי וויסקי חדשים ומבטיחים

בקבוקי וויסקי חדשים ומבטיחים

הערבים הקרירים של פברואר מתאימים במיוחד לכוסית של ברבן אמריקאי או וויסקי סקוטי. כלכליסט סוקר סוגי וויסקי חדשים על המדפים, שינסו לזכות באהבת הישראלים

10.02.2013, 09:49 | עמית יריב

Wild Turkey 101. ברבן אמריקאי, 50.5% אלכוהול. ה־Wild Turkey הוא מותג מוביל ומאבני היסוד של הברבן האמריקאי, ומפתיע שרק לאחרונה זכה לייבוא מסודר לישראל. אבל היה שווה לחכות: מדובר בברבן קנטאקי קלאסי, עם מתקתקות שנובעת מהשימוש בתירס כרכיב מרכזי בזיקוק. שיעור האלכוהול הגבוה מאזן את המתיקות, ונותן עוצמה וגוף. פרטים: 230 שקל לבקבוק 750 מ"ל.

Tomintoul 12 Oloroso Sherry Cask Finish. סינגל מאלט סקוטי מאזור ספייסייד, 40% אלכוהול. הסינגל מאלט מתאפיין בצבע ענבר בהיר יחסית, בטעם עדין ובארומות נעימות של פרי ומעט דבש. היישון מסתיים בחביות שרי אולורוסו, מה שמוסיף גוף וארומות לוויסקי, שיכול בהחלט לתפוס מקום של כבוד אצל מי שלא חושש לנסות וויסקי ממזקקה לא מוכרת בישראל. פרטים: 350 שקל לבקבוק 700 מ"ל.

Chivas Regal The Chivas Brothers' Blend. וויסקי סקוטי מעורב (בלנדד), 40% אלכוהול. הממסך החדש של שיבאס הוא עדכון לממסך הרגיל של שיבאס רגאל בן 12. הוויסקי, שיימכר באופן בלעדי בחנויות הדיוטי פרי בעולם (ובישראל בחנויות ג'יימס ריצ'רדסון) מתאפיין בפירותיות עשירה, עם רמזים לאפרסק ואגס בשלים וארומות של דבש וסוכריות חמאה. הגוף חלק ועגול, והסיומת נעימה ביותר. פרטים: כ־58 דולר לבקבוק ליטר.

הבקבוקים הבקבוקים הבקבוקים

Tomatin 12. סינגל מאלט סקוטי מאזור ההיילנדס, 40% אלכוהול. רוב שנות קיומה התמקדה המזקקה בייצור סינגל מאלטים עבור תעשיית הוויסקי המעורב (בלנדד), ובשנים האחרונות היא מקדמת את המותג העצמי. הוויסקי מסיים את תהליך היישון בחביות שרי ספרדיות, והתוצאה - ארומות קלות של תפוח ואגוזים. אלגנטי, קל ונעים. פרטים: 275 שקל לבקבוק 700 מ"ל.

Auchentoshan 3 Wood. סינגל מאלט סקוטי מאזור הלואולנדס, 43% אלכוהול. מזקקת אוכנטושן היא כנראה בעלת השם הזר ביותר לאוזן ישראלית. אבל הוויסקי הזה, סינגל מאלט שהתיישן בשלושה סוגי חביות שונים (ברבן, שרי אולורוסו ופדרו חימנז), הוא עשיר וחלק, בעל ארומות פירותיות וסיומת ארוכה ונעימה. פרטים: 570 שקל לבקבוק 700 מ"ל.

Johnnie Walker Spice Road. וויסקי סקוטי מעורב (בלנדד), 40% אלכוהול. סדרה חדשה של ג'וני ווקר, המיועדת למכירה בלעדית בחנויות הדיוטי פרי בעולם, והפעם - סדרת־על הנושאת את השם Johnnie Walker Explorers’ Club, המוקדשת לסוכנים הנוסעים של החברה. המשקה הראשון בסדרה שהושק בימים אלה הוא בהשראת דרך התבלינים. הוויסקי משלב ארומות של וניל, דבש, לימוניות ותבלינים אקזוטיים, צבע ענבר עמוק גוף בינוני־מלא וסיומת ארוכה. פרטים: כ־58 דולר לבקבוק ליטר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות