אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יפנאוטו משיקה סובארו פורסטר חדשה צילום: תומר הדר

יפנאוטו משיקה סובארו פורסטר חדשה

רכב הכביש-שטח ישווק בשלוש גרסאות בטווח מחירים של 190 עד 265 אלף שקל: "אנו נמצאים בפתחו של עידן חדש"

10.02.2013, 11:12 | תומר הדר

יפנאוטו, יבואנית סובארו משיקה היום (א') את הדור החדש של רכב הכביש-שטח סובארו פורסטר. "עברנו שנתיים מאתגרות ביפנאוטו", ציין אורן חסון מנכ"ל יפנאוטו, "בשנת 2011 התחזק שער היין, סבלנו מצונאמי שעיכב מסירת רכבים ובנוסף לכך אספקת הדגמים המשפחתיים שלנו עוכבה. עם זאת אנו נמצאים בפתח עידן חדש הכולל את השקתם של מספר דגמים".

קראו עוד בכלכליסט

עוד ציין חסון, כי יפנאוטו תעניק החל מהחודש הנוכחי אחריות בת חמש שנים או מאה וחמישים אלף קילומטר לכל דגמי סובארו החדשים, במקום אחריות בת שלוש שנים שניתנה עד כה.

חסון אמר בנוסף, כי במאי הקרוב תיובא לישראל האימפרזה החדשה, דגם משפחתי שנעדר עד כה מהיצע דגמי סובארו בישראל. בנוסף תושק השנה גם סובארו b4 המחודשת.

הפורסטר החדשה, צילום: תומר הדר הפורסטר החדשה | צילום: תומר הדר הפורסטר החדשה, צילום: תומר הדר

בדומה לקודמיו, גם הפורסטר החדש יצויד במערכת הנעה כפולה בכל הגרסאות ובמנוע בוקסר בנפח 2.0 ליטרים (המפיק 150 כוחות סוס). בשונה מהדורות הקודמים של הפורסטר, הדגם החדש יצויד בתיבת הילוכים אוטומטית רציפה.

הפורסטר החדש ישווק בישראל בשלוש גרסאות שהבכירה בהן מצוידת במנוע טורבו בנפח 2.0 ליטרים המפיק 240 כוחות סוס. מחירו של הפורסטר יחל ב-190 אלף שקלים עבור גרסת הבסיס ויגיע עד 265 אלף שקלים עבור גרסת הטורבו הבכירה.

"העברת השליטה לברזילי נמצאת בשלבים מתקדמים"

בימים אלה מתקיימים מגעים למכירתה של יפנאוטו לאיש העסקים הירושלמי שמעון ברזילי, זכיין סובארו בירושלים. "החברה עברה תקופה מאוד מאתגרת ומורכבת אך שער המטבע כרגע נוטה לטובתנו ואנו צופים שהיחלשות שער היין והארכת האחריות יסייעו בהגדלת המכירות. העברת השליטה בחברה מצויה בשלבים מתקדמים ואנו כחברה ממשיכים להתנהל באופן רגיל ללא קשר לזהות בעלי החברה הפוטנציאליים. יודגש כי מותג סובארו נמצא בידי יפנאוטו והבעלות תעבור עד ה-15 במרץ. איננו רואים סיבה שהדבר לא יצא לפועל. מקומה הטבעי של סובארו הוא בהחזקה של 5% מן השוק ולכך יש לשאוף. חלק מן הדגמים שיגיעו בעתיד יגיעו רק במחצית השניה של השנה הנוכחית והצפי לנתח השוק מתייחס לתקופה של עוד כשנתיים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות