אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כאן נפתחים שידורינו: הרפורמה ברשות השידור יוצאת לדרך צילום: מאיר אזולאי

כאן נפתחים שידורינו: הרפורמה ברשות השידור יוצאת לדרך

זאת לאחר דחיות שנמשכו שנים. 570 עובדים יפוטרו, תשלום האגרה אמור לרדת

10.02.2013, 13:57 | רז שכניק, "ידיעות אחרונות"
אחרי שורה ארוכה של עיכובים, יש בשורה ברשות השידור: הרפורמה המהפכנית יוצאת לדרך.

נציגי אגודת העיתונאים בראשות דני זקן ונציגי הנהלת הרשות בהובלת המנכ"ל יוני בן מנחם חתמו על יישום הרפורמה. המשמעות: בחודשים הקרובים יחלו כ־570 עובדים ברשות לקבל מכתבי פיטורים או יחתמו על הסכמי פרישה.

קראו עוד בכלכליסט

הרפורמה ברשות השידור הייתה אמורה לצאת לדרך כמה פעמים בשנים האחרונות אולם נדחתה בכל פעם מחדש, בגלל חוסר הסכמה בין ההנהלה לוועדי העובדים ברשות. בין לבין התחלפה שדרת ההנהלה ברשות ומונה מנכ"ל חדש, בן מנחם, מהלך שיצר עיכובים טכניים.

מנכ"ל רשות השידור יוני בן מנחם, שייצג את הרשות ברפורמה מנכ"ל רשות השידור יוני בן מנחם, שייצג את הרשות ברפורמה מנכ"ל רשות השידור יוני בן מנחם, שייצג את הרשות ברפורמה

מחיר הרפורמה הוא 730 מיליון שקל, והיא כוללת מהלכים משמעותיים בנושאי כוח אדם ומבנה ארגוני, תוכני הטלוויזיה, האמצעים הטכנולוגיים ברשות והנדל"ן שברשותה. כפועל יוצא של הרפורמה יבוטלו הסכמי השכר הקיימים, ויונהג שעון נוכחות. השכר המנופח ברשות, תולדה של הסכמי עבודה מול ארגוני עובדים חזקים מאוד, נחשב לאחת הבעיות הגדולות של הרשות לאורך השנים ומעיק על תקציבה. חלק מבכירי הרשות כיכבו גם בדו"ח חריגות השכר האחרון של האוצר.

במסגרת ההסכמות לרפורמה הוחלט כי הרשות תפטר כ־750 עובדים מתוך כ־1,800 עובדים בסך הכל, וגם תורשה לקלוט 150 נוספים, במטרה לשפר את איכות העבודה ברבדים השונים. בשנתיים האחרונות קיצצה הרשות כ־180 עובדים, ועליה לקצץ עוד כ־570 רשימת המפוטרים עדיין לא גובשה סופית, והיא צפויה לכלול גם כמה שמות מפורסמים. לפי הערכות ברשות, לפחות 300 עובדים יגיעו להסכמי פרישה מרצון.

ומה יהיה עם האגרה? לפי הרפורמה, התשלום אמור לרדת במהלך השנים הקרובות מדי שנה. מצד שני, נשלם יותר על אגרת הרדיו בעת חידוש רישיון הרכב. את רשות השידור ייצגו ברפורמה המנכ"ל יוני בן מנחם, היו"ר אמיר גילת, יו"ר חבר הוועד המנהל יואב הורוביץ וזליג רבינוביץ', עוזר בכיר למנכ"ל ומי שמרכז את הרפורמה והיה הנושא ונותן מול אגודת העיתונאים, בראשות דני זקן.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות