אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אופנהיימר: "טבע ומנייתה ראויים להערכה גבוהה יותר" צילום: בלומברג

אופנהיימר: "טבע ומנייתה ראויים להערכה גבוהה יותר"

בית ההשקעות מציין לזכותה של טבע את פיזור המוצרים והקטנת התלות בקופקסון אך מבהיר כי האיום המרכזי בטווח הקצר - הוא תחרות לקופקסון

11.02.2013, 09:50 | גיא בן סימון

"חברת טבע ומנייתה ראויים להערכה גבוהה יותר מצד השווקים בשל פיזור המוצרים, הגיאוגרפיות, הפנייה אל התחום הממותג המיקוד בתרופות ללא מרשם (OTC) והקטנת התלות בקופקסון", כך לפי סקירה של בית ההשקעות אופנהיימר על רקע הדוחות הכספיים של טבע לרבעון הרביעי ול-2012 כולה.

קראו עוד בכלכליסט

עם זאת, באופנהיימר מסייגים, כי "בטווח זמן הקצר לא נראה זרז לשינוי הסנטינמט של השוק בין אם באופן מוצדק ובין אם לא".

קופקסון, תרופת הדגל של טבע קופקסון, תרופת הדגל של טבע קופקסון, תרופת הדגל של טבע

הרבעון הרביעי של טבע ענקית הגנריקה הישראלית התאפיין במכירות חזקות ביותר ממכירות תרופת הדגל שפיתחה לטיפול בטרשת נפוצה, שפיצו על החולשה של הנובוג'יל ופרובוגיל. ההכנסות שרשמה טבע כתוצאה ממכירות הקופקסון עלו ב-20% והסתכמו ב-1.06 מיליארד דולר. הגידול בהכנסות הקופקסון נבע בעיקר מההעברה של זכויות השיווק וההפצה באירופה של התרופה. הכנסות הקופקסון בארה"ב עלו ב-12% ובשאר העולם טיפסו ב-23%.

לפי אופנהיימר, "אין כל ספק כי בטווח הקצר האיום המרכזי על החברה מגיעה מהשקה אפשרית של תחרות למוצר הקופקסון - מה שעלול לפגוע ביכולת הצמיחה בשורת ההכנסות". רק בשבוע שעבר פורסם כי ענקית התרופות, ביוג'ן, תרכוש את חלקה של חברת אלן (ELAN) בתרופה טייסברי (Tysabri) לטיפול בטרשת נפוצה והמתחרה של הקופקסון של טבע, בתמורה ל-3.25 מיליארד דולר.

יש לציין כי מניית טבע מסוקרת במשותף עם אנליסט הפארמה של אופנהיימר בארה"ב שלדעתו החברה מתומחרת במחיר הראוי ומדרג אותה בהמלצת שוק ללא מחיר יעד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות