אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההסתדרות: "האוצר לא מבין שמה שחל במקומות אחרים לא חל בנמלים" צילום: צפריר אביוב

ההסתדרות: "האוצר לא מבין שמה שחל במקומות אחרים לא חל בנמלים"

שלושה שבועות של שקט הספיקו לנמל אשדוד: באוצר הורו להנהלת הנמל לנכות בפעם הראשונה את ימי השביתה משכר העובדים, ואלו לא נשארים חייבים: "צעדים חד צדדיים לא יעברו חלק"

11.02.2013, 11:17 | מיקי פלד
רק לפני שלושה שבועות הסתיימו העיצומים בנמל אשדוד, ונראה כי בקרוב הם עשויים להתחדש. הסיבה להתלקחות מחדש של יחסי העבודה בנמל היא החלטת משרד האוצר מהשבוע שעבר לנכות בפעם הראשונה משכר של כ-500 מעובדי הנמל את ימי השביתה והעיצומים בהם נקטו בחודשים האחרונים. בתגובה אמר ל"כלכליסט" אבי אדרי, יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, כי "אני לא יודע מה בדיוק מתכוונים האוצר והנהלת הנמל לעשות, אבל אני מקווה שלא יעשו צעדים חד צדדיים מבלי לדבר איתנו קודם. זה לא יעבור חלק בקרב ועדי העובדים בנמל".  

קראו עוד בכלכליסט

אדרי אמר כי הוא עוד לא קיבל הודעה על הכוונה לנכות את ימי השביתה מהשכר, אך התריע כי "יכול להיות שהאוצר לא מבין שמדיניות שחלה על מקומות אחרים לא חלה על הנמלים. נמלים זה עולם אחר ומערכת שונה של יחסי עבודה. כנראה מי שמחרחר ריב ומדון לא מבין שכל דבר צריך להיעשות בצורה של הידברות ושיחה עם העובדים וההסתדרות".

נמל אשדוד. "עולם אחר", צילום: אוראל כהן נמל אשדוד. "עולם אחר" | צילום: אוראל כהן נמל אשדוד. "עולם אחר", צילום: אוראל כהן

בימים אלו בודקים באגף השכר במשרד האוצר ובהנהלת הנמל את שעות העבודה והתפוקה של כל עובד ביחידות בתי

המלאכה, עובדי התפעול ואף לשכת הדירקטוריון, ובהתאם יוחלט כמה לנכות משכרם בטווח שצפוי לנוע בין 10% ל-30%. על פי הערכות באוצר, הנמל יחסוך כ-40 מיליון שקל מהפחתת השכר. לטענת הנהלת הנמל, תפוקתו ירדה בכ-20% במהלך השביתה שנמשכה כשבוע באמצע ינואר. בנוסף לעיצומים בתפעול הנמל טוענת ההנהלה כי במהלך העיצומים שבתו גם מזכירות הדירקטוריון והונחו שלא לשתף פעולה עם לשכת יו"ר הדירקטוריון, לא לענות לטלפונים או להודעות דואר אלקטרוני המגיעות מלשכת היו"ר ואף לא לקשר בין הממונים ללשכת היו"ר.

הסיבה לעיצומים היתה מחלוקת על תפקידה של עוזרת של מנכ"ל הנמל שוקי סגיס, שיו"ר הנמל גדעון סיטרמן רצה להזיז מתפקידה. לטענת העובדים, הפעולה של סיטרמן נועדה להצניח מקורבים אליו לתפקידים שונים בנמל והעוזרת מנעה זאת, אך סיטרמן אמר כי הסיבה להזזת העוזרת היא היותה נשואה לאחד מעובדי המינהל בנמל, בניגוד לתקנות החברה. עם זאת, כאשר עוזרת המנכ"ל נכנסה לתפקיד היא לא היתה נשואה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות