אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מדינות ה-G7 מנסות להרגיע את החששות ממלחמת מטבעות עולמית צילום: בלומברג

מדינות ה-G7 מנסות להרגיע את החששות ממלחמת מטבעות עולמית

הכלכלות הגדולות בעולם שוקלות לפרסם הכרזה משותפת לגבי שערי החליפין; לפי הטיוטא המתגבשת המדינות יתחייב לכך שכוחות השוק הם שיקבעו את שערי המטבע

11.02.2013, 17:49 | בלומברג
מדינות ה-G7 שוקלות הכרזה משותפת על שערי החליפין השבוע על מנת להרגיע את החששות שהעולם נמצא על סף מלחמת מטבעות, כך מדווחת בלומברג לפי שלושה גורמים רשמיים במדינות ה-G7.

קראו עוד בכלכליסט

גורמים רשמיים במשרדי האוצר של הכלכלות המתועשות הגדולות בעולם הכינו טיוטא של טקסט שכעת נבחנת על ידי קובעי מדיניות בכירים, כך אמר אחד הגורמים לבלומברג. לפי הנוסח הקיים, אשר עשוי עדיין להשתנות, המדינות יתחייבו לשערי חליפין הנקבעים על ידי השוק ויסכימו לכך שהממשלות לא ישתמשו במדיניות מוניטרית או פיסקאלית כדי לשנות את שער המטבע, אמר הגורם הרשמי.

ראש ממשלת יפן, שינזו אבה מקדם מדיניות מוניטרית אגרסיבית יותר, מה שהגביר את החששות במדינות אחרות שממשלתו מנסה להחליש את הין – למרות שאבה מכחיש זאת.

ראש ממשלת יפן, שינזו אבה, צילום: בלומברג ראש ממשלת יפן, שינזו אבה | צילום: בלומברג ראש ממשלת יפן, שינזו אבה, צילום: בלומברג

מדינות ה-G7 צפויות לפרסם את ההצהרה לפני הפגישה של שרי האוצר והבנקאים המרכזיים של מדינות ה-G-20 אשר תיערך במוסקבה ב-15 עד ה-16 בפברואר. מדינות ה-G20 כוללות את מדינות ה-G7 ועוד מדינות מתפתחות כגון ברזיל, סין והודו.

התחייבות לא לפעול לשינוי שער המטבע באמצעות מדינות פיסקאלית או מוניטרית תהווה עליית מדרגה בהשוואה להצהרה הקודמת של שרי האוצר של מדינות ה-G7 בספטמבר 2011.

ה"וול סטריט ג'ורנל" דיווח מוקדם יותר היום כי מדינות ה-G7 דנות בהוצאת הצהרה משותפת.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות