אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלביט מערכות תספק לבואינג מערכת להגנה עצמית של מטוסים צילום: נמרוד גליקמן

אלביט מערכות תספק לבואינג מערכת להגנה עצמית של מטוסים

בואינג תרכיב את מערכת האינפרא אדום של אלביט מערכות על מטוסים קיימים. יוסי אקרמן: "המאמץ המשותף הזה ייצור ערך סינרגטי לשתי החברות בשוק"

12.02.2013, 07:38 | גיא בן סימון

חברת בואינג העולמית חתמה היום (ג') עם אלביט מערכות על מזכר הבנות לשיתוף פעולה כאשר אלביט מערכות אלקטרו-אופטיקה אל-אופ תספק מערכות הגנה מפני טילים, מבוססות אינפרה אדום למטוסים צבאיים של בואינג. פרטי העסקה, כמו סכום או משך תקופת החוזה, לא נמסרו.

בואינג ואלביט יציעו מערכות DIRCM (Directed Infrared Counter Measure) למטוסים שונים של בואינג, מתוכם מסוקי האפאצ'י והאפאצ'י לונגבו, מסוקי צ'ינוק, מטוסי P-8 (פוסידון) ומטוסי התובלה C-17 - גלובמסטר. המערכות ממשפחת ה- DIRCM של אלביט מערכות מאופיינות במשקל ובנפח קל ומתוכננות להגן על מטוסים מפני איומים המצויים בשדה הקרב.

 

"אנו גאים מאוד לשתף פעולה עם בואינג בפתרון ייחודי זה, המספקים הגנה אופטימלית לפלטפורמות מוטסות", אמר יוסי אקרמן, מנכ"ל אלביט מערכות שצפוי לפרוש במאי. "בהתבסס על ההיסטוריה הארוכה שלנו עם בואינג, המאמץ המשותף הזה יספק את הפתרון האופטימלי להגנה על הלקוחות שלנו וייצור ערך סינרגטי לשתי החברות בשוק".

לפני כשבועיים זכתה אלביט מערכות בחוזה בהיקף 35 מיליון דולר ממשרד הביטחון לפיתוח יישומים מתקדמים למל"טים שיסופקו בתוך שלוש שנים.

החוזה החדש מצטרף לחוזים של משרד הביטחון לאספקת מערכות מסוג הרמס 900 לאספקה תוך שלוש שנים כמו גם שרותי תחזוקה למל"טים לפריסה על פני שמונה שנים, בהיקף של 90 מיליון דולר, עליהם דיווחה החברה חודש מוקדם יותר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות