אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בונוס ביוגרופ מקימה מפעל לייצור עצמות אנושיות

בונוס ביוגרופ מקימה מפעל לייצור עצמות אנושיות

החברה תקים תשלובת של מתקנים בשטח של 750 מ"ר בחיפה לייצור שתלי עצם, מרכז מחקר ופיתוח ומטה הנהלה שממנו תפקח החברה גם על מרכז הפיתוח בארה"ב

12.02.2013, 09:39 | גיא בן סימון

חברת בונוס ביוגרופ, העוסקת בתחום תאי הגזע והנדסת רקמות, החלה בהקמה של מרכז ייצור ראשון מסוגו בעולם לייצור עצמות אנושיות, כך דיוחה הבוקר (ג') החברה לבורסה. השלמת בנייתו של המרכז הראשון מתוכננת למחצית הראשונה של השנה.

בונוס ביוגרופ תקים תשלובת של מתקנים בשטח של 750 מ"ר בפארק מת"מ (מרכז תעשיות מדע) שבחיפה. במקום יופעלו שלושה אגפים: מרכז לייצור שתלי עצם, מרכז מחקר ופיתוח ומטה הנהלה שממנו תפקח החברה גם על מרכז הפיתוח של החברה בארה"ב.

מרכז ייצור השתלים יאפשר השתלת עצם אנושית חיה בהזמנה מראש ובהתאמה אישית להשלמת חסרים בעצמות הגפיים או בעצמות הראש והפנים, כולל הפה והלסתות.

בונוס ביוגרופ, מרכז ייצור עצמות להשתלה בבני אדם בונוס ביוגרופ, מרכז ייצור עצמות להשתלה בבני אדם בונוס ביוגרופ, מרכז ייצור עצמות להשתלה בבני אדם

 

התורה על עצם אחת

תהליך הייצור של שתלי העצם יתחיל מחוץ למרכז הייצור של החברה, בחדר טיפולים שבמרפאה או במרכז רפואי, באמצעות שאיבה במזרק, בו תילקח כמות קטנה של רקמת שומן ודגימת דם מגופו של המטופל.

הדגימות יועברו אל מרכז הייצור של בונוס ביוגרופ, בו יפיקו תאי גזע בוגרים מרקמת השומן. לאחר התרבות והתמיינות של תאי הגזע, ייזרעו התאים השונים הנדרשים לשם גידול העצם על גבי פיגום, אשר יוכן מראש בהתאמה אישית עבור המטופל, לפי צורת החסר בעצם שלו.

כעבור כחודש, יתקבל במרכז הייצור, שתל עצם אנושית חיה, מוכן להשתלה בגופו של המטופל אשר ממנו נלקחו הדגימות. שתל העצם, יועבר ממרכז הייצור של החברה אל המרכז הרפואי בו תתבצע ההשתלה במטופל.

בכוונתה של בונוס ביוגרופ להרחיב בעתיד את מתקן הייצור, כך שלאחר קבלת היתרים לשיווק, המרכז יוכל לספק הכמות מסחרית. כמו כן, בהתאם לאישורים הרגולטוריים, בכוונת החברה לערוך ניסויים קליניים שיחלו בעוד מספר חודשים.

שי מרצקי, מנכ"ל החברה, מסר כי "החברה ממשיכה להתקדם כמתוכנן לקראת עריכת ניסויים קליניים בבני אדם, הצפויים להתחיל בעוד מספר חודשים. הקמת מרכז ייצור ראשון מסוגו בעולם לשתלי עצם אנושית, המיועדים להשתלה בבני אדם, תהווה נדבך מרכזי ביישום הטכנולוגיה הייחודית של בונוס ביוגרופ".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות