אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אריקסון זכתה בפרויקט בהודו בשווי מיליארד דולר

אריקסון זכתה בפרויקט בהודו בשווי מיליארד דולר

החברה השוודית קיבלה מחברת רילייאנס ההודית חוזה לניהול המערכות שלה, החברה ההודית מספקת שירותי טלפוניה קווית וסלולרית במדינות הצפון והמערב של תת-היבשת

12.02.2013, 12:53 | רפאל קאהאן

יצרנית ציוד התקשורת השוודית אריקסון זכתה בחוזה בשווי של כמיליארד דולר לניהול המערכות של ספקית הטלפוניה והסלולר ההודית רילייאנס. באתר של סוכנות בלומברג נמסר כי העסקה נחתמה ל-8 שנים ובסגרתה יעברו כ-5,000 עובדים של רילייאנס לאריקסון.

קראו עוד בכלכליסט

על פי תנאי החוזה, אריקסון תספק שירותי ניהול למערכות הטלפוניה הקווית והסלולרית של המפעילה ההודית במדינות הצפון והמערב של תת-היבשת.

אריקסון נאבקת כבר כמה שנים למצוא שווקים חדשים, המעבר לאספקת שירותי ניהול ותחזוקה לרשתות תקשורת מספק לה תחום חדש בו היא יכולה לתעל את הידע וההתמחות של עובדיה. מצב שוק התקשורת באירופה, בו מפעילים מקצצים בהשקעות תשתית על ימין ועל שמאל, מכריח יצרנים לפנות לתחומי השירות והתחזוקה, זאת בדומה למהלכים של יצרני חומרה כמו דל ו-HP בשווקים שלהם.     

מכירות ציוד התקשורת של אריקסון ירדו בשנה האחרונה בכ-11%, זאת לעומת עלייה של כ-16% במכירות של שירותים באותה תקופה.

אריקסון איננה היצרנית היחידה שנהנתה מחוזה השירות עם רילייאנס. גם אלקטל-לוסנט הצרפתית שמייצרת בעיקר ציוד טלפוניה, קיבלה מהמפעילה ההודית הזמנה לחוזה שירות בסכום דומה לזה של אריקסון.

מרילייאנס נמסר כי הזמנת שירותי ניהול ואחזקה מאפשרים לה לחסוך בין 8% ל-10% מעלויות התפעול של הציוד שלה.   

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות