אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
זעם בעיראק: גדר הגבול החכמה עם כווית תוקם על ידי חברה בבעלות ישראלית צילום: עמית מגל

זעם בעיראק: גדר הגבול החכמה עם כווית תוקם על ידי חברה בבעלות ישראלית

בעיראק נשמעים קולות לשקול מחדש את ההחלטה למסור את ביצוע הפרויקט לחברת סנסטאר מקנדה, המצאת בבעלות מלאה של מגל הישראלית

13.02.2013, 21:45 | דורון פסקין
עיראק וכווית סוערות בימים האחרונים נוכח הגילוי כי מכרז להקמת מערכת חכמה לבקרת הגבול היבשתי מטעם משרד הפנים הכוויתי נמסר לביצוע חברה קנדית בבעלות ישראלית. לפי הדיווחים בכווית מי שתבצע את העבודות היא חברת "סנסטאר" מקנדה הנמצאת בבעלות מלאה של חברת "מגל" .

אמש (ב') קראה מועצת מחוז בצרה בעיראק לכווית לשקול מחדש את ההחלטה למסור את ביצוע הפרויקט ל"חברה הישראלית" בטענה כי הדבר עלול להוביל למתיחות בין שתי המדינות. סבאח חסן בזוני יו"ר המועצה הוסיף כי דווקא בשנים האחרונות היחסים בין המדינות השכנות השתפרו אולם מעורבות החברה הישראלית היא בגדר סכנה עבור עיראק. לדבריו, ישנן חברות רבות אחרות בעולם היכולות לבצע פרויקט מסוג זה.

התגובה מעיראק מגיעה אחרי שאתמול חבר הפרלמנט הכוויתי פייסל סעוד דוויסאן הגיש בקשה לשימוע עבור שר הפנים אחמד חמוד סבאח במה שהוא הגדיר כ"חשיפת כווית לסיכון של ריגול בנוסף לפגיעה בשמה הטוב בעולם הערבי והאיסלאמי". בבקשת השימוע של דוויסאן הוא מפרט כי המכרז כולל הקמת מערכת מתוחכמת מתחת לפני השטח שיכולה לזהות מטרות המתקדמות לגבול במרחק של עד 70 ק"מ. לפי דוויסאן, בכירים ממשרד הפנים הכוויתי ביקרו במטה החברה בקנדה כדי לעמוד על טיבה של המערכת. הוא הדגיש כי ההתקשרות עם החברה הישראלית עומד בניגוד לחוק "החרם הערבי" על ישראל משנת 1964.

דוויסאן הוסיף כי באתר האינטרנט של סנסטאר הוא קרא כי חברת האם (מגל) מבצעת פרויקטים עבור צה"ל כולל הקמת גדר ההפרדה.

הכותב הוא מנהל אגף המחקר בחברת אינפו פרוד מחקרים (המזה"ת) www.infoprod.co.il

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות