אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תכנית אירופית למניעת פשעי סייבר צפויה להשפיע גם על חברות ישראליות צילום: בלומברג

תכנית אירופית למניעת פשעי סייבר צפויה להשפיע גם על חברות ישראליות

התכנית האירופית למאבק בפשעי סייבר תכריח חברות ישראליות אשר עובדות מול אירופה לדווח על חדירות סייבר למערכות שלהן, אייל דאלי, מ-HP: "חברות וגופים ישראליים יחויבו בדיווחים על כל פעילות סייבר חשודה, כחלק ממתווה אירופי"

12.02.2013, 15:11 | רפאל קאהאן
לפרסומים אודות תוכניות האיחוד האירופי למלחמה בפשעי סייבר שיצאו ביום חמישי האחרון צפויה השפעה ניכרת על חברות טכנולוגיה בגוש האירופי, כולל בישראל. ההצעות, אשר נוסחו על ידי הנציבות האירופית (European Commission), הגוף המבצע של האיחוד האירופי, הגיעו לאחר תקופה של כעשר שנים, במהלכה התמודדו חברות עם מתקפות סייבר באופן עצמאי.

קראו עוד בכלכליסט

על פי התכנית האירופית החדשה, מעגל החברות אשר יידרשו לדווח על מקרי סייבר יורחב למנועי חיפוש, ספקיות אנרגיה, בנקים וחברות אחרות. לפי מקורות באיחוד האירופי, הכוונה היא להוסיף כ-40,000 חברות למעגל הדיווחים. חברות אלה יכללו את החברות המוכרות גוגל, פייסבוק וטוויטר, אך גם חברות מתחומי התחבורה, הבריאות וספקיות מחשוב הענן.

נילי קרואס (Neelie Kroes), מהנציבות האירופית אמר כי: "חדירה חיצונית למידע עלולה להוביל להפסדים כספיים ניכרים ואף לפשיטת רגל. התוכנית שלנו צריכה להתקבל ברצינות הנדרשת על ידי כל השותפים העולמיים - צריכים לעשות סדר".

אייל דאלי, מנהל המכירות האזורי של מוצרי ה-Enterprise Security, של חברת HP, הסביר כי: "בעיית איומי הסייבר וחדירות למאגרי מידע מוכרת היטב בישראל. התוכנית האירופית הינה צעד בהסדרת התחום ותוביל למצב בו חברות וגופים ישראליים, אשר עובדים מול אירופה, יחויבו בדיווחים על כל פעילות סייבר חשודה, זאת כחלק מהמתווה האירופי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות