אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ספיישל: למה התפטר האפיפיור? כנראה מריבה עם הבוס

PLAY

ספיישל: למה התפטר האפיפיור? כנראה מריבה עם הבוס

הרשת געשה ביממה האחרונה: האפיפיור בנדיקטוס ה-16 מרוקן את המגירות ועוזב. בטוויטר וברדיט מנסים להבין מדוע, ג'ימי פאלון מאשים את הדלאי למה ולפי גולש אנונימי, פשוט היו לו חילוקי דעות עם ההנהלה

12.02.2013, 20:10 | עמית הרשקוביץ

האפיפיור בנדיקטוס ה-16 היה שונה מקודמיו בתפיסותיו ובליברליות שלו, במיוחד כלפי האינטרנט. חשבון הטוויטר שלו, למשל, היה מהפופולריים ברשת החברתית. לא פלא, אם כן, שהתפטרותו זעזעה את אומת הרשת. בסופו של דבר, לא בכל יום קם איקונין דתי ועוזב משרה מבוקשת למדי (כבר 600 שנה שזה לא קרה). גולשי טוויטר, רדיט ואתרים נוספים ישבו והעלו סיבות אפשריות לעזיבתו – עד שעלה עשן לבן.

1. הדלאי למה עשה את זה!

ג'ימי פאלון סבור שמצא את הסיבה לעזיבתו של בנדיקטוס ה-16: חילוקי דעות עם מנהיג דתי אחר, הדלאי למה. פאלון משחזר קרב ציוצים אפשרי שיכל להוביל להתפטרות. כמובן שהוא לא התרחש, אבל לכו תדעו מה עובר במסרים האישיים (DM) בין שני הטיטאנים האלה.

2. בוס, אנחנו צריכים לדבר

אחד הממים המוצלחים בנושא מציג עוד סיבה אפשרית לפרישה, בגינה עוזבים עובדים רבים את מקומות העבודה שלהם: חילוקי דעות עם הממונים עליהם. מעניין איזה מצנח זהב מקבלים מישות עליונה.

3. ובינתיים, בטוויטר

אתר uproxx מציג אוסף ציוצי טוויטר שמשקף היטב את התמודדות גולשי הרשת החברתית עם הבשורה. כדרכם של הצייצנים, זכתה עזיבת האפיפיור ללעג, פירגון והרבה הומור נמוך. 

בטוויטר, אין רחמים גם על אנשים חשובים עם כובעים גדולים. בעצם, בעיקר עליהם, צילום: בלומברג בטוויטר, אין רחמים גם על אנשים חשובים עם כובעים גדולים. בעצם, בעיקר עליהם | צילום: בלומברג בטוויטר, אין רחמים גם על אנשים חשובים עם כובעים גדולים. בעצם, בעיקר עליהם, צילום: בלומברג

4. בואו נחשוב על זה ביחד

זה לא חדש שהרבה אנשים במציאות האינטרנטית של ימינו מקבלים חדשות דרך הרשתות החברתיות בצורת ממים - ורק אחר כך הם הולכים לבדוק מה מקור הסיפור החדשותי. במקרה זה, גולשי רדיט הפגינו בגרות וניסו להבין מה עומד מאחרי הפרישה המפתיעה. 

רדיט רדיט רדיט

5. הסיפור המלא

ההצהרה, ההיסטוריה וההסטריה בלינק זה מהניו יורק טיימס, שמציג את שרשרת הארועים והתגובות הנאומים על פני כתבה ארוכה במיוחד, עם אפשרות לבדוק גרפים לגבי אוכלוסיית הקתולים בעולם כיום - ושינויים בעמדת הכנסייה. אם אתם רוצים להרשים בשיחת הסלון הבאה שלכם, שווה קריאה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות