אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסוחר מסוסייטה ג'נרל שהורשע בגרימת הפסד של 4.9 מיליארד יורו תובע את הבנק צילום: בלומברג

הסוחר מסוסייטה ג'נרל שהורשע בגרימת הפסד של 4.9 מיליארד יורו תובע את הבנק

ג'רום קרוויאל, שנידון ל-3 שנות מאסר בגין זיוף והפרת אמונים, תובע מהבנק את אותו הסכום. זאת בטענה שאינו אשם וכי מנהליו היו מודעים למתרחש

13.02.2013, 11:56 | סוכנויות הידיעות
ג'רום קרוויאל, הסוחר לשעבר מסוסייטה ג'נרל, שהואשם בגרימת הפסד של 4.9 מיליארד יורו לבנק הצרפתי, תובע כעת את הבנק בדרישה לפיצויים בגובה זהה.

קרוויאל, שנידון לשלוש שנות מאסר, אמר בראיון לתחנת הרדיו RTL, כי הגיש תביעה בבית המשפט לעבודה בפריז, בדרישה לפיצויים בגובה 4.9 מיליארד יורו מהבנק. לדבריו, פיטוריו מהבנק ב-2008 בגין התנהלות לא הולמת "טומנים בחובם את ההאשמה כי פעלתי מתוך כוונה להרוס את החברה, אך זה כלל לא נכון וכך הוכח במשפט".

קרוויאל הורשע בזיוף והפרת אמונים, לאחר שעקף את מגבלות המסחר וצבר עסקאות בשווי מצטבר של למעלה מ-50 מיליארד יורו, פעולות שכמעט והובילו לקריסת אחד הבנקים הגדולים באירופה.

עם זאת, הוא התעקש כי מנהליו היו מודעים למתרחש והעדיפו להעלים עין כל עוד הרווחים המשיכו לזרום. הבנק בסופו של דבר ספג הפסד של קרוב ל-5 מיליארד יורו לאחר שפעל להתיר את העסקאות לפני שייחשפו בשוק.

בראיון ברדיו קרוויאל אמנם הודה כי סכום הפיצויים שהוא דורש "הוא מעט אירוני", אך הסביר כי הוא מקווה שהדיונים במשפט יוכיחו כי לא היה האחראי להפסד שהבנק ספג.

"אני רוצה שהנתון הזה יאושר, מכיוון שאני מאמין שלא מדובר בהפסד שלי", אמר הסוחר לשעבר. הוא הוסיף אמנם כי אינו מצפה לשוב לעבודתו בבנק.

באוקטובר בית משפט לערעורים דחה את ניסיונו של קרוויאל לבטל את פסק הדין. הוא עוד לא החל בריצוי עונשו, שכן המקרה שלו ממתין לדיון בבית המשפט הגבוה ביותר בצרפת לערעורים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות