אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רעידת אדמה בביטוח: רועי יקיר נפרד מאיזי כהן ועובר להפניקס צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

רעידת אדמה בביטוח: רועי יקיר נפרד מאיזי כהן ועובר להפניקס

מנהל ההשקעות של כלל ביטוח מסר את התפטרותו למנכ"ל החברה מקבוצת אי.די.בי על רקע המעבר לחברת הביטוח הפניקס שבשליטת יצחק תשובה. המועמדת המובילה להחליפו היא לימור דנש

13.02.2013, 17:09 | גולן חזני ורחלי בינדמן

רועי יקיר מנהל ההשקעות הראשי של כלל ביטוח, הודיע היום (ד') למנכ"ל החדש, איזי כהן, על עזיבתו את התפקיד לטובת תפקיד מנהל השקעות ראשי של קבוצת הפניקס ומנכ"ל הפניקס השקעות ופיננסים.

קראו עוד בכלכליסט

יקיר, ששימש כמנכ"ל כנף - כלל ניהול פיננסים מאז שנת 200, יחליף את גדי גרינשטיין, מנהל ההשקעות הראשי של חברת הביטוח שבשליטת יצחק תשובה, לאחר שגרינשטיין ביקש לעזוב את הכיסא לטובת תפקיד אחר בחברה. טרם סוכם מועד לתחילת הכהונה של יקיר.

ל"כלכליסט" נודע כי המועמדת המובילה להחליף את יקיר היא לימור דנש, המועמדת של מנכ"ל כלל ביטוח איזי כהן. דנש עבדה תחת כהן עת שניהל את מגדל והיא מנהלת היום את כספי הנוסטרו של מגדל. מועמדת נוספת היא יעל אנדורן, מנהלת בקרן פלנוס ולשעבר מנכלית עמיתים.

 

התפטרותו של יקיר מכלל ביטוח באה בתקופה של רענון השורות על ידי המנכ"ל החדש איזי כהן. בתוך ימים ספורים מכניסתו לתפקיד, הספיק כהן להרעיד את אמות הספים, כששורה של מנהלים בכירים מצאו את דרכם החוצה והוחלפו במנהלים חדשים שהביא כהן מבחוץ.

רועי יקיר, צילום: עמית שעל רועי יקיר | צילום: עמית שעל רועי יקיר, צילום: עמית שעל

אלא שהיתה זו רק יריית פתיחה: כהן החליף כמעט שני שלישים מצוות ההנהלה הבכיר, הודיע על מיזוג כלל בריאות לתוך כלל ביטוח, מכר את חברת טיטניום, שהיתה אחראית על פעילות הפיננסים המפסידה בחו"ל ופעלה תחת כלל פיננסים, ולפני שבועות אחדים מכר את חברת ניהול התיקים וחברת קרנות הנאמנות של כלל פיננסים לקבוצת הראל.

כהן המשיך ופיטר כ־15 עובדים בדרג המנהלים הבינוני, והוביל הליך התייעלות חסר תקדים שכלל זימון לשימועים של עשרות עובדים וצפי לפיטורים של עשרות נוספים בתקופה הקרובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות