אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הגונב מגנב פטור? פיראט-ביי תובע אתר שהעתיק אותו

הגונב מגנב פטור? פיראט-ביי תובע אתר שהעתיק אותו

קבוצת המתנדבים המנהלת את אתר ההורדות הפיראטיות הגדול בעולם תובעת את האתר החדש של ארגון האנטי-פיראטיות הפיני CIAPC, שהעתיק את העיצוב של פיראט-ביי

14.02.2013, 15:54 | עומר כביר

הגונב מגנב פטור, קובעת המשנה: אבל מה קורה כאשר מאחורי הגניבה עומד גוף שמטרתו למנוע גנבות? על השאלה הזו ייאלץ להשיב ארגון האנטי-פיראטיות הפיני CIAPC, שלפי הפרסומים של אתר קהילת הקוד הפתוח TorrentFreak, העתיק את העיצוב וחלק מקוד המקור של אתר הטורנטים פייראט ביי - והשתמש בהם על מנת להקים אתר חדש הנלחם בפיראטיות. 

קראו עוד בכלכליסט

CIAPC ידוע כאחד הגופים התוקפניים ביותר במלחמה נגד פיראטיות. במקרה אחד, אף החרים הארגון מחשב של ילדה בת תשע, עם ציורים של פו הדב על צידו החיצוני, לאחר שהיא שניסתה להוריד (ללא הצלחה, יש לציין) כמה שירים מפייראט ביי. אבל נראה כי ההתנגדות הנחרצת של הארגון להפרת זכויות יוצרים לא חלה על מעשיו שלו עצמו. לפי הדיווח, הארגון העתיק את העיצוב של אתר פייראט ביי והשתמש בו להקמת piraattilahti.fi, אתר תעמולה למלחמה בפיראטיות ברשת. 

 
piraattilahti, אתר התעמולה של CIAPC. הגנבת וגם תבעת?
piraattilahti, אתר התעמולה של CIAPC. הגנבת וגם תבעת?
 

עיצוב האתר זהה לעיצוב אתר הטורנטים הפופולרי, פרט ללוגו הספינה המוכר שהוחלף באיור של ספינה טובעת. כל הקישורים והחיפושים מובילים להודעה בגנות הורדת קבצים פיראטיים. לצורך עיצוב האתר התעמולתי, העתיק הארגון את חלק מקוד המקור של פיראט ביי וערך בו שינויים. זאת בניגוד לתנאי השימוש של פייראט ביי, שמתירים העתקה חופשית של תוכן לשימוש אישי, אך מחייבים בתשלום של 5,000 יורו במקרה של הפרת התנאים.

בפייראט ביי לא מתייחסים להעתקה בקלות ראש, וסיפקו לטורנטפריק תגובה שנראה כמו הועתקה מתגובות של ארגוני זכויות יוצרים. בהתאם לחוק פו, קשה לדעת האם התגובה היא מלאת מודעות עצמית, או אחד המקרים הטהורים ביותר של אירוניה.

“ההתנהגות הזו מעוררת את זעמנו", נמסר מהאתר. “אנשים צריכים להבין מה נכון ומה לא נכון. גניבת חומרים שכזו ברשת מהווה איום על כלכלות בכל העולם. בכוונתנו לתבוע אותם על הפרת זכויות יוצרים. אם אפילו גופים הפועלים נגד הפרת זכויות יוצרים לא יכולים לכבד זכויות יוצרים, אולי הגיע זמן לעבור הלאה?”

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות