אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שלב הממים הגיע: הגלידה של נתניהו מתחממת בפייסבוק צילום מסך: "אנטריקוט מפרות קדושות"

שלב הממים הגיע: הגלידה של נתניהו מתחממת בפייסבוק

חשיפת תקציב הגלידה של משפחת נתניהו הסעירה את סצנת הפייסבוק וגרמה למבול של ממים משעשעים. ראש הממשלה אמנם הספיק להודיע על ביטול סעיף תקציב הגלידות אך הסאטיריקנים של הפייסבוק כבר הספיקו לעקוץ

15.02.2013, 12:10 | רפאל קאהאן

מי היה מאמין שגלידה תהיה הבסיס למשבר התקשורתי התורן של משפחת נתניהו. לאחר חשיפת כלכליסט על כך שלמשפחת נתניהו יש סעיף בתקציב מעון ראש הממשלה של 10,000 שקל לאספקת גלידות, החל מבול של ממים עוקצניים בפייסבוק על ההרגל המתוק.

צילום מסך מתוך הפרופיל של אסף לוי, עיבוד תמונה: אסף לוי צילום מסך מתוך הפרופיל של אסף לוי | עיבוד תמונה: אסף לוי צילום מסך מתוך הפרופיל של אסף לוי, עיבוד תמונה: אסף לוי

אסף לוי יצר מספר ממים שמביאים לידיעת הציבור את הטעמים האהובים על ביבי, פיסטוק, וכן וניל-סורבה.

נתניהו אוהב פיסטוק, צילום מסך מתוך פרופיל הפייסבוק של אסף לוי, עיבוד תמונה: אסף לוי נתניהו אוהב פיסטוק, צילום מסך מתוך פרופיל הפייסבוק של אסף לוי | עיבוד תמונה: אסף לוי נתניהו אוהב פיסטוק, צילום מסך מתוך פרופיל הפייסבוק של אסף לוי, עיבוד תמונה: אסף לוי

קראו עוד בכלכליסט

גם וניל-סורבה הולך, צילום מסך מתוך הפרופיל של אסף לוי, עיבוד תמונה: אסף לוי גם וניל-סורבה הולך, צילום מסך מתוך הפרופיל של אסף לוי | עיבוד תמונה: אסף לוי גם וניל-סורבה הולך, צילום מסך מתוך הפרופיל של אסף לוי, עיבוד תמונה: אסף לוי

גם שדרן הרדיו, לירון תאני, הוסיף מם בו נראה ראש הממשלה מנצל רגע של מחשבה בשביל לפנטז על הרגע בו יוכל להתפנק במעדן האהוב.

נתניהו חולם בהקיץ על גלידה? (צילום מסך מתוך פרופיל הפייסבוק של לירון תאני), צילום מסך: לירון תאני נתניהו חולם בהקיץ על גלידה? (צילום מסך מתוך פרופיל הפייסבוק של לירון תאני) | צילום מסך: לירון תאני נתניהו חולם בהקיץ על גלידה? (צילום מסך מתוך פרופיל הפייסבוק של לירון תאני), צילום מסך: לירון תאני

אמיר שיבי מצידו עוקצני כרגיל, הממיסט הפופולארי פרסם סטטוס בו הגן על ביבי והרגלי אכילת הגלידה שלו: "זה אולי נשמע לכם מוגזם אבל בחישוב זריז שערכתי, אם מדובר בצ'אנקי מאנקי של בן אנד ג'ריס, הסכום הנ"ל יספיק בסה"כ ל-180 מ"ל גלידה ליום (ל-4 אנשים!)".

בדף הפייסבוק של הקבוצה הסאטירית "אנטריקוט מפרות קדושות" מיהרו לתאר את ביבי כתינוק עם סינר עליו נכתב "אני אוהב גלידה".

הסינר מסגיר הכול (צילום מסך מתוך דף הפייסבוק של קבוצת "אנטריקוט מפרות קדושות"), צילום מסך: "אנטריקוט מפרות קדושות" הסינר מסגיר הכול (צילום מסך מתוך דף הפייסבוק של קבוצת "אנטריקוט מפרות קדושות") | צילום מסך: "אנטריקוט מפרות קדושות" הסינר מסגיר הכול (צילום מסך מתוך דף הפייסבוק של קבוצת "אנטריקוט מפרות קדושות"), צילום מסך: "אנטריקוט מפרות קדושות"

לא רק ממיסטים מקצועיים השתתפו בחגיגה, גם יו"ר מפלגת העבודה, ח"כ שלי יחימוביץ' הוסיפה התייחסות משלה לפרשה כאשר ציטטה את האמרה המיוחסת למלכת צרפת המנותקת, מארי אנטואנט: "אם אין לחם, תאכלו גלידה".

ח"כ שלי יחימוביץ ח"כ שלי יחימוביץ' תוקפת את הרגלי האכילה של ראש הממשלה נתניהו ח"כ שלי יחימוביץ

"שנצחק או שנבכה?", כותבת יחימוביץ', "זה האיש שאומר שצריך לקצץ ב'איש השמן' (מורות, עובדות סוציאליות, שוטרים) ומוציא 10,000 שקל מכספי משלם המסים על גלידה? ואולי לזה הוא התכוון כשאמר שאין ארוחות חינם?".

לא ברור אם הממים עשו את שלהם או שנתניהו הבין שמדובר בסעיף תקציב שהציבור לא מוכן לממן, בהודעה בהולה שהוצאה לפני חצות נמסר מלשכתו של רה"מ נמסר כי "מרגע שנודע הערב על ההסכם שחתם משרדו עם גלידריה לאספקת גלידה לאירוח במעונו הרשמי הוא הורה לבטלו לאלתר".

נתניהו הוסיף כי "מדובר בהוצאה מופקעת שלא מקובלת עלי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

67 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

67.
לפיד ובנט - אל תצטרפו לפוליטיקה הישנה ! ! !
אני מציע שבנט ולפיד לא יצטרפו לפוליטיקה הישנה והמזעזעת אותה מייצג נהנתניהו. כתגובה, בשלב ראשון יודיעו כי הח"כים של הבית היהודי ויש עתיד מוותרים מרצון על שליש משכרם ובכך יקנו את אהדת העם (רובם ככולם חדשים ויסתדרו בקלות עם 25,000 ש"ח בטח ביבי יפרסם שזה רעיון שלו וגם הוא קונה את הרעיון - העם ירוויח בגדול!). שלב שני- נלך לבחירות חדשות, הם יקבלו כפול מנדטים ונצא לדרך חדשה באמת....הרעיון יקבל תנופה רק אם קוראים רבים יתמכו ויפיצו אותו ברשת.
17.02.13
65.
בושה וחרפה
בושה וחרפה ש"אדם" כזה הולך לייצג אותנו עוד 4 שנים מיום ליום השחיתות נחשפת . מעניין איך שרה תסתדר עם ההוצאות האילו כשהוא לא ייצג אותנו יותר ? לדעתי בנט ולפיד צריכים להמשיך להקשיח את עמדותיהם על מנת שביבי לא ירכיב את הממשלה ויאיר לפיד הוא זה שירכיב את הממשלה . אנשים במדינה אין להם את האגורות הבודדות לתוספת של הקוטג אבל ביבי עוכל כל יום גלידה ב-350 ש"ח שזה תקציב למשפחה ממוצעת לאוכל מינימלי ליום. מנקה לבית שמקבלת יומית של 680 ש"ח שנתי 227000 ש"ח טיק איווי ליום 208 ש"ח, לשנה 70.000 שח עכשיו תעשו חשבון ותגידו אם זה לא בושה וחרפה למדינה .
שלום , ירוחם  |  17.02.13
64.
חשוב שאצל רה"מ יהיה יפה וטוב
זו מדינה מתקדמת ורצינית,א"א לארח מכובדים מרחבי העולם עם גלידות של 20 שקל קילו. בשביל יוקרה כמו שצריכה להיות לראש ממשלה צריך לשלם. אני הייתי מתבייש אם באירוח אצל ראש הממשלה אין תנאים טובים ויפים. כל יפי הנפש חסרי ההבנה שמתלוננים על זה לא מבינים כלום. מה זה כבר 200 שקל בשבוע לגלידה? בתקציב הזה לא קונים שום דבר איכותי.
חיים , י-ם  |  16.02.13
לכל התגובות