אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת היינץ מסתעפת: ארה"ב מבקשת להקפיא חשבון בגולדמן זאקס צילום: בלומברג

פרשת היינץ מסתעפת: ארה"ב מבקשת להקפיא חשבון בגולדמן זאקס

לפי החשד של רשות ניירות ערך האמריקאית, החשבון בשווייץ שימש סוחרים אשר גזרו קופון על עסקת באפט-היינץ בעקבות מידע פנים שהשיגו: שווי ההימור שלהם זינק מ־90 אלף דולר ל־1.8 מיליון דולר

16.02.2013, 18:13 | סוכנויות הידיעות

פרשת המסחר במידע פנים סביב רכישת היינץ על ידי וורן באפט מסתעפת: רשות ני"ע בארה"ב ביקשה להקפיא חשבון בסניף בנק גולדמן זאקס בציריך, שוויץ, בחשד כי חשבון זה שימש את הסוחרים בפעילותם הבלתי חוקית. כך מפרסם היום "פייננשל טיימס"

לפי הדיווח, חשבון זה שימש סוחרים (שעדיין לא ידועה זהותם או אם מושבם בארה"ב או מחוצה לה) לרכוש ביום רביעי בשבוע שעבר 2,533 חוזים עתידיים של היינץ במחיר של 65 דולר למניה, זאת בשעה שמחיר מניית החברה באותו היום עמד על כ־60 דולר. כשלמחרת פורסם דבר העסקה והקפיץ את מחיר המניה של היינץ ל־72.2 דולר, הפך הזינוק הזה את שווי ההימור של הסוחרים מ־90 אלף דולר ל־1.8 מיליון דולר.

קטשופ של היינץ. הפרשה מסתעפת, צילום: בלומברג קטשופ של היינץ. הפרשה מסתעפת | צילום: בלומברג קטשופ של היינץ. הפרשה מסתעפת, צילום: בלומברג

מקור המקורב לרשות ני"ע בארה"ב מסר לבלומברג כי הבדיקה "עדיין נמצאת בשלבים ראשוניים בלבד", והדגיש כי בהחלט ייתכן שלא תיפתח חקירה רשמית. "מסחר חריג בהיקפו וחשוד באופיו באופציות רגע לפני מיזוג גדול הוא דגל אדום המעיד על אפשרות שסוחרים פעלו בהתבסס על מידע חסוי שלציבור לא היתה גישה אליו", אמר בהצהרה רשמית דניאל הוק, ראש מחלקת האכיפה של רשות ני"ע בארה"ב.

היינץ, ענקית המזון שמוצריה הם בני בית בכל מטבח בארה"ב, נקנתה תמורת 23.3 מיליארד דולר על ידי באפט במשותף עם קרן ההשקעות הברזילאית 3G. לצד החוב הקיים של החברה, שגם אותו לקחה על עצמה חברת ההשקעות של באט, ברקשייר הת'אוויי, מוערך השווי הכולל של העסקה ב־28 מיליארד דולר, מה שהופך אותה לאחת העסקאות הגדולות ביותר בתחום המזון אי פעם.

לפי דיווח של "הוול סטריט ג'ורנל", באפט וחברת ההשקעות שלו ברקשייר הת'אוויי ישמשו בתור הפנים הפומביות של העסקה ובתור הגוף שיזרים לרכישה את המזומן לצורך מימונה, בעוד ש־3G תשלוט בפועל בענקית המזון האמריקאית - זאת כאשר שתי הקרנות יחזיקו ב־50% ממנה כל אחת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות