אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מעצב השיער של שרה הוא גם בעלי הגלידרייה שעמה התקשר בית רה"מ צילום: עמוס בן גרשום לע"מ

נחשף בכלכליסט

מעצב השיער של שרה הוא גם בעלי הגלידרייה שעמה התקשר בית רה"מ

רפי כנפי שימש במשך שנים כמעצב השיער של אשת ראש הממשלה שרה נתניהו ושל שני ילדיהם יאיר ואבנר

17.02.2013, 07:00 | תומר אביטל

אחרי חשיפת "כלכליסט" בסוף השבוע על כך שלשכת רה"מ ביקשה וקיבלה אישור מיוחד לרכוש למעון ראש הממשלה גלידה בהיקף של 10,000 שקל מגלידרייה סמוכה, מתברר כי אחד מבעלי הגלידריה, רפי כנפי, מכיר הרבה שנים את משפחת נתניהו. ל"כלכליסט" נודע כי כנפי שימש במשך שנים כמעצב השיער של אשת ראש הממשלה שרה נתניהו ושל שני ילדיהם יאיר ואבנר. כנפי נהג לספר אותם במספרתו כאשר נתניהו תפקד כראש האופוזיציה, ובמעון הרשמי כשנתניהו ישב בכיסא ראש הממשלה.

קראו עוד בכלכליסט

פרשנות ד"ר לק ומיסטר הייד אם פרשת הגלידות לא היתה מתפוצצת, בני הזוג נתניהו היו ממשיכים לטרוף סורבה וניל הרבה אחרי הרכבת הקואליציה תומר אביטל, 57 תגובותלכתבה המלאה

כזכור, ועדת המכרזים הממשלתית פטרה את ההתקשרות מחובת מכרזים ואישרה את רכישת הגלידה מגלידריית מטודלה, כיוון שזו "מצליחה לקלוע לטעמו האישי של נתניהו" (כך לשון הבקשה). שעתיים בלבד לאחר שחשף "כלכליסט" את הבקשה החריגה ואת אישורה, הודיע ראש הממשלה כי בכוונתו לבטל את ההתקשרות והדגיש כי "מדובר בהוצאה מופקעת שאינה מקובלת עליי".

שותפו של כנפי בגלידרייה, הלל פרקש, אישר את הפרטים אך ביקש להגן על נתניהו: "אני מבין שזה עשה רעש, אבל יש דברים הרבה יותר גרועים". לדבריו, "אם הם מארחים בבית והגלידה זו מנה אחרונה, אז זה לא הרבה כסף. בכל מקרה נתניהו לא עמד בתקציב - הוא לא ניצל הכל וחבל, אחרת הייתי מרוויח יותר". פרקש סיכם כי "בעקבות הכתבה טעמתי לראשונה את הפיסטוק. יש לנתניהו טעם טוב. הם גם אוהבים וניל וסורבה לפי פירות העונה. אנחנו מייבאים במיוחד חומרי גלם מאיטליה". פרקש הוסיף כי הזוג נתניהו מרבה להזמין גלידה ללא סוכר.

גלידריית מטודלה ברחביה, צילום: מיקי נועם אלון גלידריית מטודלה ברחביה | צילום: מיקי נועם אלון גלידריית מטודלה ברחביה, צילום: מיקי נועם אלון

ממשרד ראש הממשלה נמסר בתגובה כי "ראש הממשלה בנימין נתניהו לא היה מעורב בהליך המכרז. מרגע שנודע לו על ההוצאה בהסכם שחתם משרדו עם גלידריה לאספקת גלידה לאירוח במעונו הרשמי, הוא הורה לבטלו לאלתר".

פרסום הכתבה באתר "כלכליסט" זכה בסוף השבוע לעניין רב מצד כלי תקשורת בכל העולם, בהם "הגרדיאן" הבריטי, "האפינגטון פוסט" ו"אל ערביה". הכתבה זכתה לאלפי טוקבקים, שיתופים וממים ברשת. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

19 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

19.
למספר 18 - אתה והכיבוד שלך... נראה לך?? יא #@^ 10000 שקל בשנה מכספי המסים שילכו על
גלידה לראש הממשלה? הוא מרוויח 50000 שקל בחודש, שיקנה לבד!!! במשכורת הזו הייתי מחזיק את אשתי ושני הילדים כמו מלכים!!! והוא עוד מקבל 2.5 מיליון על אחזקת הבית, עוד כסף על אוטו, עוד כסף על בגדים, עוד כסף על תקשורת וגם את החופשה מממנת מדינת ישראל!!! למה מה?!?!?!?!
טים  |  18.02.13
18.
צרי עין במדינה הזאת אלוהים ישמור
אני כנכה 100% שההכנסה החודשית שיחידה שלי מסתכמת ב 2340 ש" מביטוח לאומי אומר "לבריאות". מצידי שיאכלו גלידה ושוקולדים הם והילדים ככל העולה על רוחם. מצידי שיכפילו לביבי את השכר. הדבר היחיד שחשוב באמת זה לא הגלידה ולא האוכל. מה שחשוב זה שביבי ישמור על האינטרס הביטחוני של ישראל ועל הכלכלה. כל טוקביסט כאן מנצל את מקום העבודה שלו עד תום אבל מיתמם. נוסעים במכניות חברה ושחטים בהוצאות דלק כי יש דלקן. לוקחים ממקומות העבודה ציוד. כולם משחקים אותה תמימים. יאללה תפסיקו להיות צרי עין. אני כאדם חסר אמצעים מחזיק בבית שתייה , עוגות ואפילו גלידה למקרה שיגיעו אורחים. מה קרה?
דנידין  |  18.02.13
16.
הלואי שהיה לי כסף לגלידה
ביבי, אני מקווה שהפעם תדאג לי, אני עובד מהבוקר עד הלילה בשביל 300 ש"ח המסים ויוקר מחיה משאירים אותי צמוד לרצפה, אני כולי תקווה שתוציא אותי ממעגל העוני והרי בחרתי בך, שמתי בקלפי את שימך את הליכוד, בבקשה תן לי צ'אנס לחיים מאושרים.
הומלס ממוצע , תל אביב  |  17.02.13
לכל התגובות