אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הנאמנים ביקשו, החברה מסרבת צילום: אוראל כהן

הנאמנים ביקשו, החברה מסרבת

למה אי.די.בי מסתירה מצגת של טאסק?

17.02.2013, 08:02 | גולן חזני

העבודה של חברת הייעוץ טאסק לנציגות אי.די.בי פתוח, שהוצגה בפני האסיפה של מחזיקי האג"ח ביום חמישי במלון סיטי בת"א, לא הועלתה למגנא (אתר הבורסה) על ידי החברה חרף בקשת הנאמנים להעלותה. ל"כלכליסט" נודע כי אי.די.בי לא מתכוונת להעלות את המצגת בטענה כי במבוא למצגת, מתנערת טאסק מאחריות לנתונים ולא עומדת מאחוריהם מבחינה משפטית. לפיכך, האחריות על נתון שיתברר כשגוי, עלולה לחול באי.די.בי.

אסיפת המחזיקים היתה אחת המעניינות סביב הסדרי החוב האחרונים, והנוכחים העלו נתונים מאתגרים הן כלפי החברה הן כלפי יורק והן כלפי הנציגות.

חיים גבריאלי ושוני אלבק מהנהלת אי.די.בי קראו למחזיקים שלא לסייע לשאיפות של הנציגות ליטול את השליטה בחברה, ואלבק אף טען כי הנציגות מתנהלת בחוסר שקיפות. בשלב זה יצאו נציגי אי.די.בי מהאולם. ג'רמי בלנק ישב בכיסא צדדי, ונמנע מלהתבטא, וכך גם שלומי ברכה מפסגות. עו"ד איל רוזובסקי המייצג את המחזיקים טען שלחברה יש נטייה שלא להכיר במציאות - כשרק לפני חצי שנה הם טענו שגם אי.די.בי אחזקות סולבנטית.

אלי מיזרוח, מנכ"ל חברת הייעוץ טאסק הציג מצגת שהוכנה במשך 3 חודשים ולפיה "לאי.די.בי אין יכולת לאורך זמן לעמוד בהתחייבויות שלה ושווי הנכסים שלה לא עולה על שווי התחייבויותיה. אם אי.די.בי פתוח לא תמכור נכסים, ברבעון השלישי של השנה לא יהיו לה מספיק מזומנים בקופה לשלם את החוב".

מחזיק אג"ח מדן-גל פיננסים טען כי השווי הנכסי הנקי של החברה הינו 1.4 מיליארד שקל ולא 1.6 מיליארד שקל והעבודה לא מתייחסת לנכסים של החברה בארה"ב. "אתם לא שקופים אתי ולא אומרים לי כמחזיק מה הכוונות שלכם למרות שגם אי.די.בי לא אומרים את כל האמת. למה שלא תיתנו להם למכור את כלל ביטוח לכור ולהבטיח את התשלומים שלנו עד 2016? במקום זה אתם רוצים לעשות לנו תספורת של 50% אחרי שקניתם את האג"ח בחצי מחיר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות