אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אינסייטק של זיסר קיבלה אישור ה-FDA לניסוי העיקרי ברעד מהותי צילום: גיא אסיאג

אינסייטק של זיסר קיבלה אישור ה-FDA לניסוי העיקרי ברעד מהותי

אינסייטק המוחזקת על ידי חברת אלביט מדיקל, החברה הנכדה של אלביט הדמיה תבחן את מערכת המוח לטיפול לא פולשני

17.02.2013, 09:32 | גיא בן סימון

חברת אינסייטק המוחזקת (64%) על ידי חברת אלביט מדיקל, החברה הנכדה של אלביט הדמיה של מוטי זיסר, הודיעה היום (א') לבורסה על קבלת אישור רשות המזון והתרופות האמריקאי (FDA) לתחילת הניסוי העיקרי שלב 3 לטיפול ברעד מהותי באמצעות מערכת המוח של החברה (Neuro ExAblate), או בשמה הקודם ExAblate 4000.

קראו עוד בכלכליסט

רעד מהותי הוא הפרעת תנועה שכיחה ביותר, המשפיעה על מיליוני אנשים ברחבי העולם. יותר משליש מהחולים לא יגיבו לטיפול תרופתי וישקלו ניתוח. כך מסרה אינסייטק. 

מוטי זיסר , צילום: שוגר דייויד מוטי זיסר | צילום: שוגר דייויד מוטי זיסר , צילום: שוגר דייויד

מטרת הניסוי היא בחינת הבטיחות והיעילות של מערכת המוח של אינסייטק. המערכת של אינסייטיק מאפשרת טיפול לא פולשני וללא קרינה מייננת על ידי טכנולוגיית אולטרהסאונד מונחה MRI,לטיפול רקמת המוח מבלי לפתוח את הגוגולת של המטופל. בעוד המטופל נמצא במעקב באמצאות ה-MRI, נעשה שימוש בגלי אולטרה סאונד בעצמה גבוהה להשמדת רקמות לפי הצורך.

ב-3 בדצמבר 2012 קיבלה אינסייטק את אישור הרגולטור האירופי (CE) להפעלת מערכת ה-ExAblate להפרעות נוירולוגיות.

הקצאה פרטית באינסוליין

בנפרד, חברת אינסוליין הודיעה היום על הקצאה פרטית עם אלמר שפר, מנהל פעילות החברה בגרמניה ומנכ"ל החברה הבת, לפיה תקצה החברה לשפר ולמשקיעים נוספים 1.13 מיליון מניות (0.01 ע.נ) בתמורה לסך של 3.5 מיליון שקל (710 אלף יורו). המחיר יהיה או 308 אג' למניה - המחיר המינמלי - או ממוצע מחיר הסגירה של המניה בבורסה במהלך שבעה ימי המסחר מה-14 בפברואר, ובתוספת של 10% - הגבוה בין השניים.

שפר ישקיע כ-500 אלף שקל (100 אלף יורו) וישמש כנאמן עבור שישה משקיעים שאחר מהם הוא קרוב שלו. אינסוליין מנהלת מגעים להשקעה נוספת של 980 אלף שקל (200 אלף יורו) באותם תנאים. עם זאת, בשלב זה אין ודאות לגיבוש העסקה. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות