אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

"אלמלא אינטל, ייצוא ההייטק של ישראל היה קטן ב-10% השנה"

כך טען מולי אדן, נשיא אינטל ישראל, בהציגו את נתוני הצמיחה של החברה בשנה האחרונה; ייצוא מוצרי החברה עלה בשיעור של 109% ב-2012. בנוסף, נפתחו באינטל ישראל 760 משרות חדשות

17.02.2013, 10:49 | אסף גלעד

"אם אינטל לא היתה מגדילה את הייצוא שלה, ייצוא ההייטק של ישראל כולה היה קטן ב 10%", כך אמר הבוקר (א') מולי אדן, נשיא אינטל ישראל, במסיבת עיתונאים שערכה החברה. אינטל מהווה 20% מייצוא ההייטק של ישראל ב-2012, שהיקפו הכולל עמד על 21.5 מיליארד דולר.

קראו עוד בכלכליסט

כלל הייצוא של אינטל ב-2012 עמד על 4.6 מיליארד דולר, צמיחה של 109% ביחס לשנה שלפניה, כאשר עיקר הגידול נבע מתחילת פעילות מפעל השבבים המשודרג בקריית גת, FAB 28.

אדן אמר גם כי הייצוא של אינטל מישראל מהווה שליש מהייצוא של ישראל לסין. "אם אינטל היתה מקטינה את הייצוא שלה לסין, הייצוא הישראלי למדינה היה קטן ב-16%", אמר. אינטל דיווחה על צמיחה של 760 משרות ביחס לשנה הקודמת. אינטל מעסיקה כיום 8,500 עובדים, מהם קרוב ל-5,000 עובדי פיתוח ועוד כ-3,500 עובדי ייצור.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

13.
כל הכבוד ל - 10
לא רק זאת הם מתפארים ב - 760 מקומות עבודה חדשים.... יכול להיות שזה נכון, אבל מישהו בדק מה קורה באמת? כמה מהנדסים "מבוגרים" "שוחררו"/"התפטרו" מאינטל? אינטל קלטה במקומם סטודנטים/מהנדסים צעירים רובן המוחלט של המשרות שאינטל מפרסמת הן עבור סטודנטים ואם יש משרות אחרות, ב- 99.9% מהמקרים, לא מדובר על המחלקה העיקרית והגדולה של אינטל שהיא מחלקת המעבדים... כך שלא הכל ורוד, צריך להסתכל גם על הצדדים הפחות יפים של המטבע
יוסי , מרכז  |  11.03.13
11.
לא לשכוח
על כל עובד אינטל יש עוד לפחות 3 עובדי קבלן מסביב אשר עובדים בצורה זו או אחרת בשיתוף פעולה עם אינטל, זה מספר מקומות עבודה לא מבוטל (חברות כמו Applied Materials, Baran Israel וכו'), אם הממשלה תחליט מתישהו לא להעניק לאינטל את המענקים המבוקשים - כמות המובטלים תהיה עצומה, במיוחד בדרום. יש גם את עניין המס של עובדי אינטל ושל חברות הקבלן שעובדות עם אינטל, זה גם סכום לא מבוטל שנכנס לכיס של המדינה בהתחשב בשכר של האוכלוסיות הנ"ל גם בפיתוח וגם במפעלים. וגם הערך העצום של תרבות שאינטל מטמיעה בהשקעה בחינוך, תרומה לקהילה והתנדבויות בבתי ספר, עזרה לשכבות החלשות, שמירה על איכות הסביבה בסטנדרטים הכי גבוהים שלא נראו בישראל אף פעם.
F.U.B.A.R  |  18.02.13
10.
אלמלא אינטל היה ניתן להעניק תמיכה ב-400 חברות סטארטאפ שהיו תורמות:
4000 מקומות עבודה, הכנסות עתידיות מרשימות, אקזיטים מוצלחים, תרומה לקידום הטכנולוגיה והמדע של מדינת ישראל, הזדמנויות עסקיות, דחיפה לשוק ההייטק, הכנסות עקיפות למאות עסקים קטנים (מסעדות, ציוד משרדי, ספקים וכו'), השראה לצעירים, להמשיך...?! כל זאת במקום המענקים וההנחות מס שאינטל מקבלים. אז נשיא אינטל מוזמן לשמור את הסיסמאות שלו לעבדי (מלשון עבד שעובד משמרות של 7\24) החברה שלו.
אחד  |  18.02.13
לכל התגובות