אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כיאזמה הישראלית חתמה חוזה של מאות מיליוני דולרים עם רוש צילום: shutterstock

כיאזמה הישראלית חתמה חוזה של מאות מיליוני דולרים עם רוש

החברה, שהופכת תרופות שניתנות בהזרקה לכמוסות ותמיסות, תפתח גרסה מיוחדת של חומר מעכב הורמוני גדילה. מכירות המוצר יניבו לכיאזמה עד 530 מיליון דולר בתוספת תמלוגים

18.02.2013, 14:58 | מאיר אורבך

חברת מדעי החיים הישראלית כיאזמה חתמה על חוזה של מאות מיליוני דולרים עם ענקית התרופות רוש. במסגרתו, תקבל כיאזמה באופן מיידי 65 מיליון דולר לפיתוח משותף של האוקטרוליון, מוצר הדגל של רוש.

קראו עוד בכלכליסט

החברה לא מפתחת תרופה חדשה, אלא משתמשת בתרופה קיימת שנועדה להפחתת הורמון הגדילה - ומפתחת עבורה גרסה להחדרה לגוף ללא הזרקה.

על פי ההסכם יכולה כיאזמה לקבל עד 530 מיליון דולר אם המוצר של החברה יתחיל להימכר על ידי רוש שתפיץ ותמכור אותו עבור כיאזמה. כמו כן תהיה החברה זכאית לקבל תמלוגים דו ספרתיים על מכירות המוצר על ידי רוש.

בעתיד מתכננות שתי החברות לפתח גרסאות בליעות לתרופות לטיפול בסרטן. כיאזמה תמשיך את פיתוח המוצר הנמצא בשלב 3 כיום . השיווק של המוצר בארצות הברית אם יקבל את האישור יעשה על ידי ג'נטק, חברת בת של רוש.

ב-2012 גייסה כיאזמה 33 מיליון דולר; בין משקיעיה נמנים קרן עופר הייטק, קרן MPM קפיטול וחברת התרופות נוברטיס. לחברה משרדים בירושלים ובמסצ'וסטס, שם יושב המנכ"ל פרדריק פרייס, לשעבר מנכ"ל אומריקס הישראלית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות