אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
Half the Sky: להילחם בעוני וסחר בנשים במשחק - ובמציאות

Half the Sky: להילחם בעוני וסחר בנשים במשחק - ובמציאות

זינגה וחברת משחקים קנדית חשפו משחק חדש, שנועד לקדם מודעות לזכויות האישה במדינות העולם השלישי. למשחק מערכת הישגים ייחודית - במסגרתה, משימות שישלים השחקן יתורגמו לתרומות, סיוע רפואי, מזון וחיות משק למדינות עניות

18.02.2013, 18:32 | הראל עילם

משחק חברתי חדש בשם Half the Sky, המבוסס על סדרת הטלוויזיה והספר בעל אותו שם, עומד בפעם הראשונה להביא את נושא זכויות הנשים לרשת החברתית וכן לאפשר לשחקנים ושחקניות מסביב לעולם לאסוף תרומות למען זכויות נשים בעולם השלישי על ידי השלמת משימות במשחק הוירטואלי.

קראו עוד בכלכליסט

המשחק יושק ברביעי במרץ. ההישגים וההתקדמת של השחקנים ברשת תזכה מדינות עניות בתרומות שימושיות שונות. בעזרת גופים כגון האו"ם, עמותת פורד, קרן רוקפלר ואינטל יחולקו חבילות מזון, אופניים, תרופות, חיסונים ואפילו עיזים וזרעים לכפרים וקהילות בקניה, אפגניסטן, ויאטנם, הודו ועוד. הדגש הוא על איזורים בהם סובלות נשים מפגיעה קשה בזכויותיהן.

חפצים וירטואליים הופכים לתרומות אמיתיות. HTS חפצים וירטואליים הופכים לתרומות אמיתיות. HTS חפצים וירטואליים הופכים לתרומות אמיתיות. HTS

במהלך המשחק, הדמות הראשית - הצעירה ההודית רדהיקה - תסתובב במודל וירטואלי של כפרים מקומיים ותשלים משימות, מה שיעזור לה להפוך להיות מנהיגת הקהילה. לאחר מכן, היא תנוע לכפרים רחוקים יותר - שם היא תתקל בתופעות מטרידות ותאלץ לבצע החלטות קשות.

גרפיקה טובה, על אף התקציב הזעום. HTS גרפיקה טובה, על אף התקציב הזעום. HTS גרפיקה טובה, על אף התקציב הזעום. HTS

בין השאר, היא נלחמת בשחיתות מקומית, סוחרי נשים, בורות, עוני ודיכוי ועוזרת להעצמה של הילדות, הנערות והנשים בקהילה.

המטרה: קידום זכויות האישה במדינות העולם השלישי המטרה: קידום זכויות האישה במדינות העולם השלישי המטרה: קידום זכויות האישה במדינות העולם השלישי

שיטה חדשה להנעת אנשים למעורבות

המפתחת של המשחק היא חברת פירמה הקנדית, שפיתחה בעבר משחקים המבוססים על מותגים מצליחים, יחד עם סיוע מחברת המשחקים החברתיים הגדולה בעולם - זינגה. ההשראה הגיעה מהספר שנכתב על ידי זוג העיתונאים הנשוי ניקולס קריסטוף ושריל וונדן.

אסי ברק, מייסד התנועה Games of Change, מקווה כי המשחק ימשוך לפחות חמישה מיליון שחקנים, עם מאות אלפים שגם יתרמו לאחת העמותות השונות. המשחק עצמו הוא חינמי, ולקח יותר משלוש שנים לפתח אותו - כנראה בגלל התקציב הקטן יחסית, שעמד על מיליון דולר. הגרפיקה עצמה, עם זאת, מרשימה יחסית למשחק חברתי והיא צבעונית ומפורטת.
 
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות