אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ממציא "מדבקת הפלא" הולך לכלא: ירצה שש וחצי שנות מאסר צילום: אוראל כהן

ממציא "מדבקת הפלא" הולך לכלא: ירצה שש וחצי שנות מאסר

אריק קליין הורשע בחודש שעבר בעבירות מרמה. מלבד המאסר בפועל ישלם קליין גם קנס כספי של 50 אלף שקל. על שותפו, ד"ר עמוס בוחניק, נגזרו עבודות שירות

20.02.2013, 09:39 | זוהר שחר לוי

ממציא "מדבקת הפלא", אהרון (אריק) קליין ירצה שש וחצי שנות מאסר על הרשעתו בעבירות מרמה, כך קבע הבוקר (ד') שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, דוד רוזן, שהטיל על שותפו, ד"ר עמוס בוחניק, עבודות שירות. השופט הפעיל גם עונש מאסר על תנאי של 15 חודשים שעמדו לקליין בתיק אחר ומשכך ירצה בסופו של דבר 87 חודשי מאסר בפועל. בנוסף, ישלם קליין קנס כספי של 50 אלף שקל.

"מעלליו של קליין אינם נובעים אך מרדיפת בצע", כך לפי גזר הדין, "אלא ממיני מניעים שמוקרם באישיותו. נראה כי חרף תבונתו הרבה וכלל הכישרונות שניחן בהם, הנאשם אינו יכול לאותם דחפים החורצפים בנפשו אורחות עקלקלות".  

קראו עוד בכלכליסט

בחודש שעבר, הורשע קליין, ממציא מדבקת הפלא במספר עבירות מרמה על ידי שופט בית משפט המחוזי בתל אביב דוד רוזן. ביחד איתו הורשע בשלוש עבירות מרמה גם שותפו, ד"ר עמוס בוחניק, שזוכה ממרבית העבירות שיוחסו לו.

משמאל אריק קליין ממתין לגזר הדין, צילום: אוראל כהן משמאל אריק קליין ממתין לגזר הדין | צילום: אוראל כהן משמאל אריק קליין ממתין לגזר הדין, צילום: אוראל כהן

כתב האישום נגד קליין ושותפו בוחניק הוגש במאי 2011 וממנו עלה כי השניים ביצעו עבירות מרמה והונאה במסווה של פעילות עסקית בהיקף של למעלה מ-10 מיליון שקל. שני תחקירים שפורסמו במוסף "כלכליסט" ביולי 2010 ובמרץ 2011 חשפו את שיטות ההונאה והמרמה לכאורה בהן נקטו קליין ובוחניק. השניים פרצו לתודעת הציבור לראשונה בקיץ 2009 עם  פטנט "מדבקת הפלא", שכביכול מסוגלת לחזות התקפי לב.

אחרי שנחשף שלא היתה עסקה כזו, השניים הורידו פרופיל והמשיכו לבצע מעשי מירמה והונאה ממשרדיהם בבית גיבור ברמת גן, ועמלו על גיוס משקיעים לכל מיני המצאות פיקטיביות.

 

במסגרת הטיעונים לעונש, דרשה המדינה עונש מאסר של מעל 10 שנים לקליין. "קליין בחר במקצוע מרמה והונאה כדרך חיים ובמשך 20 שנה לא בחל בקורבנותיו ומעשיו - לא משנה אם מדובר בקשישים, באנשים קשיי יום או אנשי עסקים ועל כן יש להרחיקו מהחברה", נימק נציג התביעה. קליין מנגד ביקש מבית המשפט "הזדמנות לשקם חיי בגילי ולנסות להיות אחר ולהוכיח שיש אריק אחר".

"ריבוי העבירות", כתב השופט רוזן בגזר הדין, "והיקף מעשי המרמה אשר בוצעו על ידי הנאשמים מדגישים את החומר היתרה במעשיהם ואת עוצמת הפגיעה שנגרמה כתוצאה ממעשים אלו. עבירות אלו מגנות על קיומם של ערכים חברתיים ובין היתר על חופש הרצון, חופש הבחירה וחופש הפעולה. הנאשמים פגעו פגיעה ממשית בערכים אלה".

על קליין אמר השופט רוזן: "לאחר שריצה עונש מאסר בן 40 חודש בגין מעשי מרמה, השתחרר קליין מבית האסורים ולא חלפו חודשים רבים החל לעסוק בפרשת מרמה אחרת אשר בגינה נגזרו עליו 46 חודשי מאסר ומאסר על תנאי. הוא לא השכיל ללמוד לקח מעברו, שב וביצע את אותן עבירות כלפי אנשים תמימים ששוכנעו להוציא מכספם לשם השקעה בחברה ובמוצריה החדשניים, פרי פיתוחו". לזכותו של קליין, ציין השופט, כי "מדובר בבן אדם שניחן בסגולות רבות" וכי ניתן להעריך שלו היה ביכולתו "היה מפצה ברצון המתלוננים על הנזקים הרבים שגרם להם".

תגובת באי כוחו של בוחניק, עוה"ד נתי שמחוני, אסף קליין ויואב סננס: "ד"ר עמוס בוחניק הלך שבי אחרי קסמו של אריק קליין, האמין בו ובכך היה חטאו. משכך, ונוכח התרשמותו החיובית מד"ר בוחניק והזכויות הרבות שעומדות לו, קיבל בית המשפט הנכבד את עתירתנו שאין מקומו מאחורי סורג ובריח. אנו תקווה כי בכך יבואו לקיצם ייסוריו של ד"ר בוחניק ויוכל הוא להמשיך ולתרום לחברה בעשייתו הברוכה כדרכו מאז ומתמיד".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות