אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עכשיו זה רשמי: אופיס דיפו רוכשת את אופיסמקס לפי שווי של 1.2 מיליארד דולר צילום: בלומברג

עכשיו זה רשמי: אופיס דיפו רוכשת את אופיסמקס לפי שווי של 1.2 מיליארד דולר

לפי פרטי הסכם הרכישה כל בעל מניות של אופיסמקס יזכה ב-2.69 מניות של אופיס דיפו. החברה הממוזגת צפויה לייצר הכנסות של 18 מיליארד דולר בשנה

20.02.2013, 15:34 | סוכנויות הידיעות

רשת הציוד המשרדי אופיס דיפו רוכשת את אופיסמקס לפי שווי של 1.2 מיליארד דולר, כך עולה מהודעה משותפת של שתי החברות. לפי פרטי העסקה כל בעל מניות של אופיסמקס יזכה ב-2.69 מניות של אופיס דיפו. 

קראו עוד בכלכליסט

לפי הערכה של החברות, החברה הממוזגת תייצר הכנסות של קרוב ל-18 מיליארד דולר בשנה. כמו כן, המהלך ככל הנראה יאיץ את סגירתן או מכירתן של מאות חנויות, זאת בעקבות דרישת קרן סטארבורד (Starboard Value), בעלת המניות הגדולה ביותר באופיס דיפו, לקצץ בעלויות.

כיום מפעילה אופיס דיפו 1,657 סניפים ברחבי העולם, ואילו לאופיסמקס יש 900 סניפים בארה"ב ובמקסיקו. לשם השוואה, הרשת המתחרה, סטייפלס, מחזיקה, נכון ל-28 בינואר ב-2,295 סניפים בעולם.

בסטארבורד אמנם תומכים ברעיון המיזוג, אך בחברה הדגישו כי בכוונתם לעבור על תנאי ההסכם לפני שיאשרו את העסקה בין שתי הקמעונאיות. עם זאת, כל עסקה תצטרך לזכות גם באישור ועדת המסחר הפדראלית.

"הם עשויים להיתקל בהתנגדות", מזהיר דיוויד באלטו עורך דין המתמחה בהגבלים עסקיים. "כיום פועלים שלושה שחקנים, והם רוצים להפחית את המספר באחד. היריבות הזו מתבטאת במחירים ושירות טוב יותר ללקוח".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות