אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בדרך לכלל ביטוח: שוקי בורשטיין צפוי להתמנות למנכ"ל כנף צילום: ישראל סאן

בלעדי לכלכליסט

בדרך לכלל ביטוח: שוקי בורשטיין צפוי להתמנות למנכ"ל כנף

בורשטיין ששימש בארבע השנים האחרונות כמנכ"ל בנק לאומי למשכנתאות - ואף הוביל את מיזוגו לתוך בנק לאומי - הוא המועמד המוביל לתפקיד. צפוי להחליף את רועי יקיר, שימונה למנהל ההשקעות הראשי בקבוצת הפניקס

21.02.2013, 07:02 | גולן חזני

מנכ"ל לאומי למשכנתאות (בלמ"ש) שוקי בורשטיין בדרך לכלל ביטוח. בורשטיין הוא המועמד לתפקיד מנכ"ל חברת כנף במקומו של רועי יקיר, כך נודע ל"כלכליסט". מדובר במועמד מפתיע שכן בורשטיין איננו בא מתחום ההשקעות אף על פי שהוא נחשב למנהל מוכשר.

קראו עוד בכלכליסט

בורשטיין שימש בתפקידו האחרון כמנכ"ל בנק לאומי למשכנתאות ועזב בסוף 2012 עם מיזוג הבנק לתוך בנק לאומי. בורשטיין חתם קריירה בת 24 שנה בלאומי, בהן מילא שורה של תפקידים, מתוכן 5 שנים כמנכ"ל לאומי למשכנתאות. בתקופת כהונתו (2008 - 2011) זינק הרווח הנקי של בלמ"ש ב־61%, וב־2011 הסתכם ב־203 מיליון שקלים.

שוקי בורשטיין, צילום: ישראל סאן שוקי בורשטיין | צילום: ישראל סאן שוקי בורשטיין, צילום: ישראל סאן

ב־2012 הוביל בורשטיין את תהליך מיזוג הבנק לתוך לאומי. בורשטיין הוא בעל תואר ראשון במתמטיקה מהאוניברסיטה העברית, וכיהן בעבר כמנהל הסניף המרכזי של לאומי וסגן ראש החטיבה העסקית של הבנק.

בשבוע שעבר הדהים רועי יקיר, מנכ"ל כנף, כשהודיע על מעבר להפניקס, שם החליף את מנהל ההשקעות גדי גרינשטיין. עם פרישתו של יקיר ששימש כמנכ"ל כנף (כלל ניהול פיננסים) במשך 13 שנה, עלה שמה של לימור דנש, מנהלת כספי הנוסטרו של מגדל, כמועמדת להחליפו.

מאז כניסתו לתפקיד בדצמבר טלטל כהן את כלל ביטוח כששורה של מנהלים בכירים מצאה את דרכה החוצה והוחלפה במנהלים חדשים שהביא כהן מבחוץ. כהן החליף כמעט שני שליש מצוות ההנהלה הבכיר, הודיע על מיזוג כלל בריאות לתוך כלל ביטוח, ומכר את חברת טיטניום, שהיתה אחראית על פעילות הפיננסים המפסידה בחו"ל ופעלה תחת כלל פיננסים.

אם לא די בכך, לפני שבועות אחדים הוביל כהן את חברת ניהול התיקים וחברת קרנות הנאמנות של כלל פיננסים לקבוצת הראל. לפני שבועיים דייווחה חברת הדירוג מעלות כי היא מעלה את דירוג האג"ח של כלל פיננסים בזכות מכירת הפעילות - כך שזהו הישג משמעותי ראשון לכהן מבחינת הייצוב הפיננסי של הקבוצה.

כהן אף הוביל את פיטוריהם של 15 מנהלים בדרג בינוני, והוביל הליך התייעלות חסר תקדים שכלל פיטורים של למעלה מ־300 עובדים.

כנף היא גוף ההשקעות השני בגודלו בארץ, אחרי מגדל והיא מנהלת את כספי הפנסיה והנוסטרו של כלל ביטוח בהיקף של 120 מיליארד שקל.

ניר מורוז מנהל את כספי העמיתים בחברה ושי פוגל את כספי הנוסטרו - כיום אמיר שוסטק מנהל את תחום הנדל"ן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות