אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שוק האג"ח מתעורר: גיוסים של יותר מ-230 מיליון שקל ביומיים צילום: shutterstock

שוק האג"ח מתעורר: גיוסים של יותר מ-230 מיליון שקל ביומיים

מדובר בין השאר בחברות ישרס, מצלאוי וחנן מור שמצליחות להיכנס בחלון ההזדמנויות שנתפח בפניהם על רקע העליות בבורסה והגיוסים בקרנות

21.02.2013, 14:10 | יניב רחימי

הגיוסים בקרנות הנאמנות המסורתיות ועליות השערים בבורסה החיו מחדש את שוק אגרות החוב. אם בתחילת השנה רק החברות הגדולות והמדורגות יכלו לגייס חוב באמצעות הנפקות אג"ח, בימים האחרונים יותר ויותר חברות קטנות מעזות להנפיק אגרות חוב ומצליחות להיכנס בחלון ההזדמנויות שנתפח בפניהם.

קראו עוד בכלכליסט

אתמול השלימה קבוצת חנן מור גיוס של 23 מיליון שקל באמצעות הרחבה של סדרה ד' הנסחרות בתשואה של 8.1% צמוד למדד. אגרות החוב שהונפקו מובטחות בשעבודים על פרויקטים שבונה החברה ברחבי הארץ, ובהם פרויקט הארגמן בנס ציונה, פרויקט יבנה הירוקה ביבנה, ופרויקט אריאל - שצורף למערך הבטוחות ערב ההנפקה.

אתמול פורסמו גם תוצאות המכרז שקיימה ישרס למשקיעים מסווגים במסגרתו גייסה החברה שבשליטת שלמה אייזנברג 180 מיליון שקל בריבית של 4.5% הצמודה למדד. אגרות החוב של ישרס (סדרה יב') מובטחות בשעבוד על מניות חברת הבת עוגן נדל"ן מניב. היום צפוי להתקיים השלב הציבורי.

בשתי ההנפקות הסכום שגויס בפועל נמוך מסך הביקושים, עובדה שמעידה על הביקוש בקרב המקשיעים בשוק ההון לאג"ח קונצרני המובטח בשעבודים.

בתוך כך מתקיים היום המכרז לציבור בהנפקת אג"ח של מצלאוי חברה לבנין. מצלאוי תנסה לגייס חוב בתשואה אפקטיבית מקסימלית של 9.5%, בדרך של הרחבת סדרה ג' המדורגת בדירוג של "BBB1" עם אופק שלילי. זאת לאחר שקיבלה התחייבויות מוקדמות ממשקיעים מסווגים לרכישת כ-40 מיליון ע.נ. (ערך נקוב) בתמורה של כ-37 מיליון שקל.

בשיחה עם "כלכליסט" אמר חנן מור: "במהלך השנה הקבוצה מתעדת למסור למעלה מ-300 דירות בפרוייקטים ברחובות, בנס ציונה ובמצליח ובמקביל אנו בוחנים כל העת הזדמנויות ומכרזים לבנייה באיזורי ביקוש".

עוד הוסיף מור כי "ענף הבניה למגורים בישראל יציב, הביקוש גבוה וההיצע נמוך. האתגר הוא לאפשר דירות במחירים אפשריים לזוגות צעירים. השנה הקרובה מסתמנת כשנה שבה היקפי הפעילות יגדלו, לנוכח פעילות ממשלתית מוגברת להפשרת קרקעות ולשיווק מתחמי קרקע לבנייה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות