אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות התלקחויות: יונייטד מפסיקה את השימוש בבואינג 787

בעקבות התלקחויות: יונייטד מפסיקה את השימוש בבואינג 787

ענקית התעופה האמריקאית חושדת כי דליפת דלק היא זו שגורמת להתחממות היתר של המצברים. בחודש שעבר אירעו שני מקרים של התלקחויות במטוסים

22.02.2013, 08:55 | סוכנויות הידיעות

יונייטד, ענקית התעופה האמריקאית, תפסיק את השימוש במטוסי בואינג 787 זאת למעט מסלול אחד בין דנוור לטוקיו שיושק במאי השנה, כך מדווחת היום (ו') סוכנות הידיעות "רויטרס". ההחלטה התקבלה בעקבות מקרי התלקחות וחקירת ליקויים אפשריים במטוסים. 

קראו עוד בכלכליסט

ביונייטד מסתמכים על ממצאי חקירה יפנית שהעלתה אפשרות של דליפת דלק במטוסי החלומות הגורמת להתחממות יתר של המצברים. רשויות התעופה ביפן החלו לבדוק את מבנה בואינג 787 ימים אחדים לפני שעוררו דאגה בעולם כולו בעקבות שתי תקריות התלקחות בינואר השנה.

כעת חברות התעופה, שהיו משוכנעות שיוכלו במהירות לזהות את התקלה ולתקנה, נאלצות לקרקע את המטוסים ואילו ראשי בואינג צפויים להיפגש היום עם אנשי רשות התעופה האזרחית בארה"ב כדי לדון בצעדים לסילוק ומניעת תקלות זאת למרות שעד היום לא נמצא באופן חד משמעי מה גרם להתלקחות.

דוברת יונייטד קריסטין דוויד מסרה שהחברה תעשה שימוש בבואינג 787 בטיסת דנוור – טוקיו שתוכננה ל-31 במרץ ונדחתה ל-12 במאי. יחד עם זאת היא הסתייגה ואמרה כי קיומה מותנה בהצלחת חקירת התקלה שהתגלתה במטוסים. טיסות אחרות של 787 לא יתחדשו לפני ה-5 ביוני הדגישה דוויד. "אנו מוציאים את 787 מלוח הטיסות שלנו עד ה-5 ליוני למעט טיסות דנוור-טוקיו", היא מסרה.

רשות התעופה האמריקאית הורתה לחברות המבצעות טיסות בבואינג 787 להוכיח את בטיחות המצברים שגרמו להתלקחויות במספר מטוסים. הוראה זו פגעה רק בחברת התעופה האמריקאית יונייטד המחזיקה בצי שלה בשישה מטוסים מדגם זה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות