אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המסחר בוול סטריט הסתיים בעליות שערים; HP זינקה ב-12% צילום: בלומברג

המסחר בוול סטריט הסתיים בעליות שערים; HP זינקה ב-12%

דאו ג'ונס ו-S&P 500 עלו ב-0.9%, ונאסד"ק הוסיף 1% לערכו. HP סיפקה תחזית אופטימית להמשך השנה; מניית גוגל עלתה ב-0.5% לאחר שחשפה מחשב נייד שיתחרה במקבוק פרו של אפל. מחיר הנפט ירד ב-3% בשבוע שחלף

22.02.2013, 23:09 | גיא בן סימון

המסחר בוול סטריט הסתיים בעליות שערים, לאחר שני ימים אדומים, בעקבות המגמה החיובית הבורסות אירופה. דאו ג'ונס ו-S&P 500 עלו ב-0.9%, ונאסד"ק הוסיף 1% לערכו. בסיכום שבועי עלה מדד דאו ג'ונס ב-0.1%; ואילו נאסד"ק ו-S&P רשמו ירידות של 1% ו-0.3%, בהתאמה.

מחיר הנפט עלה היום ב-0.3% לרמה של 93.13 דולר לחבית, אך בסיכום שבועי איבד 3% על רקע חשש המשקיעים מפגיעה בביקוש לאנרגיה.

דאו ג'ונס נאסד"ק S&P 500

בורסות וול סטריט רשמו השבוע שיא של 5 שנים, אך נסוגו מרמה זו על רקע חששות בשוק כי הבנק המרכזי יצמצם או יפסיק את תוכנית רכישות האג"ח - QE3. חברי ועדת השוק הפתוח של הבנק הפדרלי בארה"ב צפו כי על הפד להיות ערוך לשנות את מדיניות רכישת האג"ח החודשית המאסיבית (QE3) בהיקף של 85 מיליארד דולר, כאשר חלק מחברי ועידת השוק הפתוח קראו להיערך לשינוי המדיניות. עם זאת, נשיא הבנק הפדרלי בסן פרנסיסקו ג'ון וויליאמס דרש אתמול מבכירי הפד להמשיך ולטפח את מדיניות הרכישות האגרסיבית בשווקים, וצפה כי זו תימשך לתוך המחצית השנייה של השנה.

וול סטריט, צילום: בלומברג וול סטריט | צילום: בלומברג וול סטריט, צילום: בלומברג

נציבות האיחוד האירופי פרסמה היום תחזית פסימית ל-2013. לפי התחזית, כלכלת גוש היורו צפויה להתכווץ זו השנה השנייה ברציפות על רקע האבטלה הגבוהה וקיצוצי ההוצאות מצד הממשלה והצרכנים. התוצר הגולמי של 17 המדינות החברות באיחוד האירופי צפוי לרדת ב-0.3% השנה. מדובר בהרעה לעומת התחזית שניתנה בנובמבר לפיה התוצר צפוי לרדת ב-0.1% בלבד. שעור האבטלה בקרב מדינות האיחוד צפוי לטפס ל-12.2% - לעומת התחזית הקודמת לשיעור אבטלה של 11.8% ולעומת אבטלה של 11.4% בשנה שעברה.

עם זאת, מדד הביטחון העסקי בגרמניה זינק לשיא של 10 חודשים, כך הודיע היום מכון IFO ממינכן. המדד, המתבסס על סקר בקרב של 7,000 מנהלים בכירים במשק הגרמני, זינק ל-107.4 נקודות. זאת, לעומת 104.3 נקודות בינואר. מדובר בעלייה גבוהה משמעותית מתחזיות האנליסטים שצפו קריאה של 104.9 נקודות.

  

מניות במרכז

 

יונייטד, ענקית התעופה האמריקאית, תפסיק את השימוש במטוסי בואינג 787 זאת למעט מסלול אחד בין דנוור לטוקיו שיושק במאי השנה. ההחלטה התקבלה בעקבות מקרי התלקחות וחקירת ליקויים אפשריים במטוסים.

יצרנית המחשבים הגדולה בעולם, חברת HP, פרסמה אמש לאחר המסחר את תוצאותיה הכספיות לרבעון הפיסקאלי הראשון של השנה לפיהן החברה היכתה את התחזיות המוקדמות הודות להליך ההתייעלות של החברה. HP סיפקה בנוסף תחזית אופטימית לרבעון השני לפיה הרווח למניה צפוי להיות בטווח של 82-80 סנט למניה, מעל צפי האנליסטים לרווח של 77 סנט למניה. לשנה כולה צופה החברה רווח של 3.6-3.4 דולרים למניה – גם כן מעל צפי האנליסטים לרווח של 3.32 דולרים למניה.

ענקית החיפוש גוגל הפתיעה את עולם הטכנולוגיה כאשר חשפה אמש מחשב נייד חדש הראשון פרי פיתוחה שיגיע לייצור סדרתי ומהווה כניסתה הראשונה אל קטגוריית הלפטופים עתירי הביצועים. ה-Chroombook Pixel יתחרה במחשבי המקבוק פרו רטינה של אפל ובדגמי העילית של יצרניות מחשבים כסוני, Dell ואסוס.

חברת הדירוג מדרוג הורידה אמש את דירוג האשראי של חברת אלביט הדמיה שבשליטת מוטי זיסר. זאת, יום אחד בלבד לאחר שמעלות הורידה דרוג לחברה לרמה המשקפת חדלות פירעון. זאת, לאחר שהחברה הקפיאה את תשלומי הריבית למחזיקי האג"ח מכל הסדרות. אלביט הדמיה לא ביצעה את תשלום הקרן והריבית למחזיקי האג"ח מהסדרות א' ו-ב' אשר היו אמורים להיות משולמים ב-20 לחודש.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות