אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אספן מממשת עוד נכסים בארץ: מוכרת מבנים בצפון ב-36.5 מיליון שקל צילום: עמית שעל

אספן מממשת עוד נכסים בארץ: מוכרת מבנים בצפון ב-36.5 מיליון שקל

חברת הנדל"ן המניב מוכרת לוילאר שבבעלות שלמה טיסר שלושה מבנים באזור התעשייה במגדל העמק. התזרים הצפוי לאספן אחרי השלמת העסקה: 13 מיליון שקל

24.02.2013, 11:50 | אסף גילעם
חברת הנדל"ן המניב אספן גרופ, בשליטתו של רוני צארום, מדווחת היום (א') כי חתמה על הסכם למכירת שלושה מבני תעשייה באזור התעשייה במגדל העמק בתמורה לכ-36.5 מיליון שקל. הרוכשת היא חברת וילאר שבשליטת שלמה טיסר.

על פי ההסכם, 23 מיליון שקל ישמשו לפרוע הלוואה לבנק על מנת לסלק את המשכנתא על הנכסים והיתרה תעבור לאספן. וילאר שילמה לאספן חצי מיליון שקל מקדמה, ועם השלמת העסקה צפוי להישאר בידי החברה תזרים מזומנים חופשי בהיקף של 13 מיליון שקל.

ההסכם האחרון מותנה בקבלת אישור מהבנק על סילוק המשכנתא. בנוסף, הוסכם בין הצדדים כי במידה ויחול על הנכסים שנמכרו היטל השבחה, אספן תהיה זכאית לבטל את ההסכם, אלא עם וילאר תודיעה על רצונה לשאת את ההיטל בעצמה.

העסקה האחרונה מצטרפת לשורת מימושים של נכסים בארץ, כחלק מאסטרטגיית החברה להתמקד בהשקעות באירופה. הנכסים שנמכרו בעסקה נבנו על ידי החברה בשנת 1995, והוחזקו על ידיה עד היום, במשך כ-18 שנה.

באופן דומה, בחודש אוקטובר האחרון, מכרה אספן 50% מאחזקותיה במבני תעשייה בצפון לשותפתה אשלד בתמורה לכ- 44 מיליון שקל.

אספן גרופ פועלת בתחום הנדל"ן המניב בישראל ובחו"ל, בעיקר בגרמניה, שוויץ והולנד ונכון לסוף חודש ספטמבר 2012 היא מחזיקה בנדל"ן להשקעה בהיקף של כ- 1.44 מיליארד שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות