אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיקרוסופט התרשלה ושירות Azure התמוטט צילום: רויטרס

מיקרוסופט התרשלה ושירות Azure התמוטט

שרתי מיקרוסופט לא היו זמינים בסוף השבוע. זאת לאחר שמישהו במיקרוסופט שכח לחדש את התוקף של אישורי ה-SSL - הנדרשים על מנת לגשת לשירות הענן באופן מאובטח

24.02.2013, 12:55 | רפאל קאהאן

אם אתם משתמשים בשירותי Azure של מיקרוסופט, יכול להיות שביום שישי ושבת נפלתם קורבן לחוסר זמינות חלקית של מערך מחשוב הענן של הענקית מרדמונד.

קראו עוד בכלכליסט

על פי מספר מקורות ובראשם אתר המשתמשים של מיקרוסופט עצמה, הסיבה לתקלה נבעה מחלמאות בסיסית - מישהו שכח שלאישורי SSL יש תאריך תפוגה ושצריך לחדש אותם. התוצאה: כרבע מכלל שירותי Azure בעולם לא היו זמינים או שסבלו מניתוקים, איטיות ושלל בעיות התחברות, במהלך סוף השבוע.

מהנדסי מיקרוסופט מיהרו לתקן את הבעיה והשירות חזר לסדרו. אולם, אין זו הפעם הראשונה ששירות ה-Azure סובל מתקלות, גם בשנה שעברה בסוף פברואר, נפלו שירותי הענן של מיקרוסופט קורבן לבאג תוכנה שנגרם עקב בעיית תאריכים.

בסקר של חברת מיצוב שפרסמנו ביום חמישי, כבר נמצא ששירותי מחשוב ענן עדיין מעוררים חשש בקרב מנמ"רים הישראלים. על פניו, התקלה ממנה סבל אחד השירותים הגדולים שמנוהל על ידי אחת מחברות המחשוב הגדולות בעולם, בהחלט מעוררת דאגה ודווקא מחזקת את החששות של מנהלי המחשוב של חברות וארגונים שזקוקים לשירות שניתן לסמוך עליו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות