אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לגייס את ספיידרמן: מדריך העבודה של גיבורי העל

לגייס את ספיידרמן: מדריך העבודה של גיבורי העל

מיהו גיבור העל שיהיה העובד המוצלח ביותר? אם אתם מהמרים על ספיידרמן – צפויה לכם הפתעה. לכבוד פורים, בחנו את כישורי העובדים של גיבורי העל והסקנו מסקנות. ספיישל בפול פאוור

25.02.2013, 11:06 | בתיה וייסמן

נכון, רובם לא עובדים בשביל אף אחד. אבל דמיינו לעצמכם מצב בו אחד מגיבורי העל עובד עבורכם. כן, אתם אלו שמגדירים לו משימות וכן, בואו נודה על האמת: לא מתביישים לנצל את כוחות העל שלו. כדי להקליד מסמך באלפית שנייה, נניח.

גיבורים גם בעבודה: האמנם?

נשמע מפתה, נכון? אז זהו, שעם כוח גדול מגיעה אחריות גדולה. כוח על לכשעצמו אינו אינדיקציה חד משמעית לכך שגיבור העל הנבחר יהיה גם עובד מוצלח. אחרי הכל – מי רוצה עובד שהופך לענק ירוק כשהוא מקבל תשובה מעצבנת במייל, או מתבודד ובעל אובססיה קשה?

אז איזה גיבור על יהיה גם עובד מוצלח? בחנו את הנתונים של 7 גיבורי על בולטים וניסינו לקבוע מי מהם ראוי להתקבל. לפניכם המסקנות שלנו, לשיפוטכם.

1. באטמן

ניסיון מקצועי: התעשיין הסגפני והעשיר כקורח ברוס וויין שם לעצמו למטרה למגר את הריקבון שפשט בעירו, גות'האם סיטי. את מלחמתו במבחר של נבלים הוא עושה לבוש כעטלף ומאובזר במגוון גאדג'טים משוכללים וכמה עוזרים נאמנים ומסורים.

כישורים בולטים: כוח רצון אינסופי, חוש צדק בלתי מתפשר, אינטלקט חד, משמעת עצמית גבוהה וכישורי לחימה ובילוש גבוהים ביותר.

באטמן באטמן באטמן

חורים בקורות החיים: עזב בתחילת שנות ה-80 את "ליגת הצדק" אליה השתייך, והקים קבוצה חדשה בהנהגתו – ה"Outsiders". ההרפתקה הזו נגמרה בחזרתו של הנ"ל לקבוצה עם הזנב בין הרגליים.

אז... התקבל? קשה לחשוב על אתגרים מקצועיים נוספים שאפשר להציב בפני באטמן. אם נוסיף לכך את האובססיה למלחמה בשחיתות והקשיים החברתיים שלו – נגיע למסקנה שעובד שכיר – הוא פשוט לא נועד להיות (מה שכן - עצתנו לו היא לפנות לייעוץ תעסוקתי לבכירים).

2. סופרמן

ניסיון מקצועי: מאחורי סופרמן, הלא הוא קל אל, הלא הוא קלארק קנט, עומד ניסיון עיתונאי עשיר ומוכח. אולם חוץ מלהיות עיתונאי רציני הוא מבלה את זמנו גם במלחמה בפשע, במיגור מזימותיו של התעשיין המרושע, לקס לות'ור והצלה של חתלתולים מעצים. בהמשך הדרך היה אחד ממייסדי "ליגת הצדק של אמריקה".

כישורים בולטים: מהירות תגובה ותנועה, כוח גופני עצום, אקטיביזם חברתי, הומניזם מפותח, צניעות וטוב לב.

סופרמן, צילום: בלומברג סופרמן | צילום: בלומברג סופרמן, צילום: בלומברג

חורים בקורות החיים: לכל אחד מאיתנו יש נקודת תורפה, ולמרבה הצער זו של סופרמן היא הקריפטונייט, היכולה לשתק אותו לחלוטין בכל רגע נתון. בנוסף, לסופרמן נטייה כרונית לנהל מלחמות בעולמות מקבילים, שתוצאתן הישירה היא מוות של מיליונים.

אז... התקבל? כן. ניהול מוצלח של אורח חיים כפול (ואף משולש, אם מחשיבים את זהותו של קל אל) לאורך השנים הוא עניין של מה וכך, ומצביע על מולטי-טאסקינג, שמירה על דיסקרטיות ויכולת ניהול עצמי מרשימה – תכונות חיוביות ביותר לכל עובד.

3. איירון מן

ניסיון מקצועי: טוני סטארק הוא תעשיין עשיר עד גועל, מנכ"ל "תעשיות סטארק" ופלייבוי לא קטן. בניגוד לגיבורי על אחרים, סטארק לא מסתיר את זהותו המשנית כ"איירון מן" - גרסה משודרגת לאיש הביוני, אותה בנה בעצמו באפס כדי להיחלץ מהשבי – אלא להפך, מתגאה בה (ובצדק). בנוסף להיות גיבור על תוצרת עצמית הוא גם מהווה דמות מובילה בחבורת ה-Avengers.

כישורים בולטים: סטארק הוא גאון הנדסי ומכני יוצא דופן, בעל יכולת לימוד עצמית, בניית עסק משגשג, שאפתנות, יצירתיות נדירה, יכולת אלתור חריפה ובעיקר – המון ביטחון עצמי.

איירון מן, צילום: איי פי איירון מן | צילום: איי פי איירון מן, צילום: איי פי

חורים בקורות החיים: אבדיה סטיין, שותפו העסקי לשעבר ואויבו המושבע בהמשך, מדרדר מצבו הרגשי של סטארק והוא הופך לאלכוהוליסט והומלס. בנוסף, השריון שעיצב גורם ללא מעט בעיות, כגון רצח של דיפלומט וניסיון השתלטות רצחני על סטארק (כן, מצד השריון).

אז... התקבל? כן. על אף הביטחון העצמי הכמעט מוגזם, זחיחות הדעת והגחמנות - קשה לוותר על אדם מוכשר כמו טוני סטארק. היכולות יוצאות הדופן שלו, כמו גם החזון שלו והיצירתיות המבעבעת בו יכולות להפוך אותו לעובד שיוביל את הארגון קדימה.

4. ספיידרמן

ניסיון מקצועי: כקלארק קנט, גם פיטר פארקר עובד בתחום העיתונות – אך במקרה זה כצלם, ובהמשך גם מורה בתיכון. עקיצה מקרית של עכביש רדיואקטיבי מעניקה לו כוחות על האופייניים לעכביש, וכך הוא מגבש לו זהות סודית של "איש העכביש", הנלחם במגוון של מנוולים וחורשי רע.

כישורים בולטים: תושייה, סקרנות, זיקה למדע וניידות (בלשון המעטה).

ספיידרמן, צילום: mct ספיידרמן | צילום: mct ספיידרמן, צילום: mct

חורים בקורות החיים: את דמותו של ספיידרמן עיצב פארקר למטרת רווח חומרי בלבד. את הגנב הראשון שנתקל בדרכו סירב לעצור והתעקש לתת למשטרה לטפל בו. אותו גנב היה אחראי למות דודו האהוב – וכך גמלה בליבו ההחלטה להילחם בפשע.

אז... התקבל? לא. לאורך השנים סיבכו כוחותיו והרפתקאותיו של גיבורנו את כל תחומי חייו. אהובתו הראשונה נרצחה על ידי הגובלין הירוק ודודתו מיי נחטפה שוב ושוב על ידי אויביו. אם נצרף לכך את הפגיעה המתמשכת בעבודתו – ניאלץ לקבוע כי עדיף לוותר על שירותיו.

5. וונדר וומן

ניסיון מקצועי: האמזונה הקשוחה, שקיבלה את כוחותיה מהאלים, החלה את דרכה כאמזונה פמיניסטית קשוחה שנוצרה כדי להביא שלום ואהבה לעולם. בהמשך, היא גויסה למלחמה בנאצים וסייעה לשקם פושעים. הפכה עם השנים לחברה מובילה ב"ליגת הצדק של אמריקה".

כישורים בולטים: מוכשרת, חזקה, ערכית, אינטליגנטית ומוצלחת ולא פחות חשוב - שורדת אמיתית בעולם של גברים.

חורים בקורות החיים: למרבה האכזבה, על אף שבלטה לטובה בקבוצה ויצאה לא פעם מקרבות עקובי דם כאשר ידה על העליונה – בקבוצה היא איישה, באופן סטריאוטיפי ומאכזב, את תפקיד המזכירה. כתם המעכיר על הקריירה שלה הוא מקרה בו ירתה במטוס כדי להרוג (ולא רק כדי להגן).

אז... התקבלה? כן. על אף שנכנעה לסטריאוטיפים, וונדר וומן לא ויתרה לעצמה ונלחמה עבור הקריירה שלה עד חורמה. על עובד שאפתני ומוצלח כל כך אין סיכוי שנוותר - וכנראה שלא כמזכירה.

6. קפטן אמריקה

ניסיון מקצועי: סטיב רוג'רס, בחור גמלוני וחלוש למראה קיבל נסיוב ניסיוני ממשלת ארה"ב, אשר הפך אותו לגיבור בעל כישורים ויכולות על אנושיים. כל זאת במטרה לשמש כוח עזר לצבא ארה"ב במלחמת העולם השנייה. לאחר תרדמת ארוכה הוחזר לפעילות כמנהיגה של חבורת ה-Avengers. הדובדבן שבקצפת הוא מינויו לראש הסוכנות לביטחון לאומי ב-2010.

כישורים בולטים: מוטיבציה ומסירות, פטריוטיזם, סיבולת גבוהה, יכולת טקטית מפותחת, שליטה מלאה באמנויות לחימה וכישורי הישרדות מחודדים.

חורים בקורות החיים: התנגדות פעילה לממשל האמריקני וירידה למחתרת בעקבות כך. סופה של הפרשה הלא נעימה הנו משפט מתוקשר, בו מואשם גיבורנו במבחר של פשעים כנגד הממשל.

אז... התקבל? כן. נכון, הטרנספורמציה החיובית שעבר נבעה משינוי חיצוני, אולם הבחירה בעשייה טובה הייתה של הקפטן. המוטיבציה והמסירות שלו לגוף אליו הוא משתייך מעניקות לו יתרון משמעותי. מה שכן, נמליץ לו להשאיר את המגן בבית.

7. הענק הירוק

ניסיון מקצועי: חייו של ד"ר ברוס באנר היו לא קלים, בלשון המעטה, וכללו התעללות כילד, רצח אמו על ידי אביו ולקינוח – הפיכתו למוטאנט ירוק ואלים עקב פיצוץ רדיואקטיבי. העבודה בתחום המחקר הגרעיני של משרד ההגנה היוותה את שיא הקריירה המקצועית שלו.

כישורים בולטים: אינטלקט גבוה, ידע יוצא דופן בפיזיקה, כימיה, הנדסה ופיזיולוגיה ושליטה מנטלית חזקה.

חורים בקורות החיים: קיימים בכמויות. חוץ מהתפרצויות ירוקות ואלימות ושחרור אנרגיה רדיואקטיבית המאיימת להשמיד את כל החוף המזרחי של ארה"ב, מתחבר באנר עם הענק האדום, שמתגלה כלא פחות מסוכן ארגון נבלי-העל "אינטליג'נסיה".

אז... התקבל? אין ספק שערכם של הכישורים של הד"ר לא יסולא בפז. ועם זאת, נראה לנו בעייתי קמעה לגייס עובד שאינו רק חסר יכולת לפתח כישורים חברתיים, אלא גם בעל התפרצויות זעם אשר הופכות אותו לענק ירוק ואלים חדשות לבקרים.

הכותבת היא מנהלת תוכן – גיוס עובדים ב-AllJobs

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות