אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מתקדמים לקראת הפינוי: אושרו להפקדה 2 תוכניות בנייה ראשונות במחנות צה"ל במרכז צילום: יובל חן

מתקדמים לקראת הפינוי: אושרו להפקדה 2 תוכניות בנייה ראשונות במחנות צה"ל במרכז

התוכניות הן על שטח בסיס השלישות ברמת גן, שם ייבנו 1,200 יח"ד ועל חלק מהשטח של תל השומר, שם ייבנו 2,800 יח"ד; עם זאת ההערכה שהבסיסים לא יפונו לפני 2016

25.02.2013, 14:06 | דותן לוי

סנונית ראשונה להתקדמות בתוכניות הבנייה בבסיסי צה"ל המיועדים לפינוי ומעבר לנגב. הועדה המחוזית לתכנון ולבנייה מרכז דנה בשתי התוכניות שיזם המינהל ואישרה אותן להפקדה.  

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בתוכנית "שכונת האיקליפטוסים" שהיא השכונה הראשונה שמתוכננת להיבנות במחנה תל השומר ומתחם גנים שיוקם על שטח מחנה השלישות ברמת גן. בשתי התוכניות יחד תוכננו להיבנות כ-3,600 יח"ד, אך אתמול החליטה הוועדה להגדיל את היקף היחידות ל-4,000 יח"ד. כמו כן הוחלט כי בשתי התוכניות 20% מהדירות יהיו דירות קטנות בגודל של 75 מ"ר עם ממ"ד.

"שכונת האקליפטוסים" היא אחת התוכניות הבולטות באזור המרכז הן בזכות המיקום שלה בסמוך לקרית אונו, אור יהודה ולרמת גן והן בזכות היקף יחידות הדיור הגדול המתוכנן בה.

לשכת הגיוס בתל השומר (ארכיון), צילום: יובל חן לשכת הגיוס בתל השומר (ארכיון) | צילום: יובל חן לשכת הגיוס בתל השומר (ארכיון), צילום: יובל חן

פינוי המחנה ובמקביל הליך הבנייה מתוכנן להתבצע בשלבים כאשר בשלב ראשון מתוכנן פינוי החלק המזרחי של המחנה ובנייה של 2,800 יח"ד יחד עם שטחי פארקים וחורשות. שטח הפרויקט כ-724 דונם מתוך שטח זה מוקצים לציבור כ467 דונם. מעבר לתוכנית הבנייה ישולבו בשטחי התוכנית גם בית ספר תיכון, 2 בתי ספר יסודיים, מעונות יום וגני ילדים וכן מתקני ספורט ושטחי מסחר ותעסוקה.

לדברי גילי טסלר, מתכננת מחוז ת"א, בשנתיים האחרונות כחלק מהליך התכנון הוקדשו משאבים אדירים לסקר עצים בשיתוף עם קק"ל כך שניתן יהיה להתאים את העצים הקיימים ואת החורשות לתוכניות הבנייה.

בתוך כך, תוכנית זו אינה חפה מבעיות מאחר ומדובר בשטח גלילי אשר אינו משויך לאף רשות ולכן בשלב ראשון ניתן יהיה לשווק כ-700 יח"ד שנמצאות בתחום השיפוט של קרית אונו ולגבי יתר התוכנית שאין לה תחום שיפוט תידרש לגביה הכרעה של ועדת גבולות.

ברמת גן אושרה להפקדה התכנית להקמת שכונת מגורים בת 1,200 יח"ד בין רחוב בן גוריון ורחוב קרניצי. באזור זה מתוכנן לעבור בעתיד הקו הצהוב של הרכבת הקלה. בתוך הבסיס ישומרו מבני מטכ"ל היסטוריים והיא תכלול כ-21.5 אלף מ"ר של שטחי ציבור ו-4,500 מ"ר של שטחי מסחר.

קידום הבנייה בשטח מחנות צה"ל במרכז התאפשרה בזכות הסכם משולש שנחתם ביוני 2012 בין משרדי האוצר, הביטחון והשיכון, שבמסגרתו הוחלט על העברת סכום כולל של 1.9 מיליארד שקל למשרד הביטחון אשר יוביל את הפרויקט לפינוי חמישה בסיסים עליהם מתוכננת הקמה של 23 אלף יחידות דיור. מלבד מחנה השלישות ומחנה תל השומר מדובר על המחנות: סירקין, צריפין, ובסיס הרודצקי שליד ת"א.

עד כה לא פינו אף בסיס ולבסיסים יש טווח פינוי בין השנים 2016 עד ל-2022. "עד אז יש הרבה עבודה לקידום תשתיות היקפיות, לאשר תוכניות מפורטות והכוונה היא לתזמן את התוכניות כך שיגיעו מוכנות לזמני הפינוי", אומרת טסלר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות