אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושר למרות ההתנגדויות: קבוצת חג'ג' תקים מלון יוקרה בנמל ת"א

אושר למרות ההתנגדויות: קבוצת חג'ג' תקים מלון יוקרה בנמל ת"א

הוועדה המקומית לתכנון ובניה אישרה הקמת בניין בן 9 קומות שיכלול מלון בן 45 חדרים בשתי הקומות התחתונות ומגורי יוקרה בשבע הקומות העליונות; מדובר בפרויקט הממוקם מטרים בודדים מקו המים ולכן התוכנית עברה גם את אישור הולחו"ף, והמועצה הארצית לתכנון ובנייה

25.02.2013, 16:13 | שירלי ששון-עזר

הוועדה המקומית לתכנון ובניה בתל אביב אישרה את תכניתה של קבוצת חג'ג' להקמת בניין בן 9 קומות שיכלול מלון בן 45 חדרים בשתי הקומות התחתונות ומגורי יוקרה בשבע הקומות העליונות. המגרש עליו מתוכנן הבניין הוא בן 2.5 דונם ותכנית הבניין כוללת כ-9,000 מ"ר.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בפרויקט הממוקם מטרים בודדים מקו המים ולכן התוכנית עברה גם את אישור הולחו"ף (הוועדה לשמירת הסביבה החופית), והמועצה הארצית לתכנון ובנייה. התוכנית המאושרת כוללת ניוד זכויות בנייה ממבנה לשימור מחמיר בצומת הרחובות נחלת בנימין 1 ואלנבי 62. ניוד הזכויות מבטיח את שימורו של המבנה במראהו המקורי.

בדיון שהתקיים בוועדה המקומית בתל אביב בתכנית בשבוע שעבר הציגו מתנגדי התכנית את טיעוניהם. המתנגדת העיקרית היא חברת אוצר מפעלי ים שמנהלת את נמל תל אביב. "הקמה של מגדל כזה משביתה את כל הפעילות בנמל. אוכלוסיה של 4.2 מליון מבקרים לא יוכלו להגיע ולהנות מהבילויים מכיוון שמוקד 106 יקבל פניות מתושבים על רעש", אמרה נציגת החברה בדיון.

הפרוייקט שתקים קבוצת חג הפרוייקט שתקים קבוצת חג'ג' בנמל תל אביב הפרוייקט שתקים קבוצת חג

עו"ד יוסי כהן המייצג בעלי קרקעות פרטיים הסמוכות לפרוייקט טען כי אין לאפשר את ניוד הזכויות מהנכס לשימור באלנבי לבניין בנמל תל אביב: "איך אפשר לנייד מנחלת בנימין לנמל זהו דבר בלתי אפשרי. בקצרה כל ניוד הזכויות אינו חוקי ואנחנו מבקשים לדעת כיצד הגעתם למסקנה שהתוכנית בסמכות מקומית".

עו"ד יצחק חג'ג' הגיב כנציג היזמים בדיון וטען כי התכנית תרמה משמעותית לציבור: "מלינים כאן שלקחנו זכויות של מסחר והפכנו אותם למלונאות. התב"ע תרמה משמעותית לציבור. אמצנו את כל המגבלות של תמ"א 13 תיקון 4. הולחו"ף אישרו את השינוי בשימוש ממלונאות לנופש".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות