אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
זיסר מנסה לחסום את קינן צילום: אוראל כהן

זיסר מנסה לחסום את קינן

הצעד שנוקט זיסר, כשהוא מקדים את בנק הפועלים ומבקש מביהמ"ש למנות נאמן לאירופה ישראל, הוא הסיכוי האחרון שלו להיתלות בחברה

26.02.2013, 08:24 | גולן חזני
ההתנהלות של מוטי זיסר מעולם לא היתה סטנדרטית. בחשאיות שמאפיינת אותו הוא תופר עם שתי קרנות זרות הסדר חוב באלביט הדמיה, שמשאיר אותו עם אחזקה בחברה ובעמדת זינוק בחזרה לשליטה עם בוא ההתאוששות.

זיסר, לפחות לפי טענת הבנק, ובמקרה זה אין סיבה שלא להאמין לציון קינן, נמנע מלשתף בסוד ההסדר את הבנק שבלעדי ההלוואה שקיבל ממנו, לא היה מצליח בעבר לרכוש את השליטה באלביט הדמיה. זה היה צעד מקומם מבחינת הבנק, אבל גם צעד טיפשי מצדו של זיסר שרק חצי שנה קודם התכתש מול הבנק, וסירב להגיע להסדר לגבי החוב המדובר. תגובתם של ציון קינן ושמעון גל שהודיעו כי יעמידו את מניות אלביט שמשועבדות להם לכינוס, היתה אגרסיבית.

הצעד שנוקט זיסר עתה, כשהוא מקדים את הבנק ומבקש מביהמ"ש למנות נאמן לאירופה ישראל, נובע מחוסר ברירה, והוא הסיכוי האחרון שלו להיתלות בחברה. עכשיו ביהמ"ש יחליט אם להיענות לבקשה ולחסום את הבנק.

אלביט הדמיה היא חברה בקריסה וזיסר כשל כשלון מוחלט בניהולה. התספורת האדירה שבישל במחתרת, יחד עם שתי הקרנות, להישאר בעל מניות עם אחזקה של כ־10% בחברה, היא יותר מחוצפה. השאלה היא איזה מידע היה בידיהן של הקרנות עת רכשו את האג"ח של החברה בחצי המחיר. מחזיקי האג"ח והבנק חייבים לעצור את התכנית הזו. ואם ביהמ"ש ימנה נאמן לאירופה ישראל, אין סיבה שהחברה התפעולית שלה, אלביט הדמיה, שסבלה מניהול כושל של זיסר, תישאר בידי המנכ"ל הנוכחי. הרבה יותר הגיוני שגם אותה ינהל מנהל מיוחד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות