אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
זינגה לאס וגאס: משחק Zynga Poker יעבור לכסף אמיתי בנוואדה

זינגה לאס וגאס: משחק Zynga Poker יעבור לכסף אמיתי בנוואדה

המדינה העבירה חוק שמתיר הימורים ברשת - מה שמהווה הזדמנות פז לחברת המשחקים שסובלת מנטישת משקיעיה. מנכ"ל זינגה מיהר להודיע למשקיעים שבכוונתו להפוך את ההימורים המקוונים לפעילות חברתית

26.02.2013, 16:06 | הראל עילם
מניית זינגה זינקה אמש (ב') ב-7.5% לאחר שמדינת נוואדה בארצות הברית העבירה חוק המאפשר לשירותי הימורים מקוונים לפעול במדינה. מנכ"ל ומייסד חברת המשחקים, מארק פינקוס, אמר כי תוכנית החברה היא להפוך את ההימורים המקוונים ל"חברתיים".

קראו עוד בכלכליסט

פינקוס אמר את הדברים במהלך מפגש משקיעים בסן פרנסיסקו, ונתן כדוגמה את האפשרות של שחקנים לפרסם עדכונים חברתיים כאשר הם זוכים בסכום כסף משמעותי. "זה יותר מרגש ככה, מאשר לשבת בחדר הימורים אנונימי".

משחק הפוקר של זינגה, צילום מסך: Facebook משחק הפוקר של זינגה | צילום מסך: Facebook משחק הפוקר של זינגה, צילום מסך: Facebook

אדוארד ויליאמס, אנליסט ב-BMO, אמר כי מניית החברה עולה בגלל התקווה של המשקיעים שיותר מדינות יצטרפו לנוואדה, וחוזה כי ההכנסות משוק ההימורים המקוונים יכול להגיע למיליארדי דולרים בשנה.

המניה עולה, הפיטורים נמשכים

אחד המשחקים המצליחים ביותר של החברה הוא עדיין גרסה מקוונת וחברתית של פוקר טקסס הולד'ם, ולפני כשנה החברה הודיעה על שיתוף פעולה עם חברת הימורים מקוונת בריטית. אבל עד כה, החברה לא מאפשרת הימורים בכסף מקוון - ההערכות הן שהיא תעשה זאת במהלך חצי השנה הקרובה.

בדרך להתאוששות? המשחק עדיין לא נגמר: זינגה עקפה את התחזיות חברת המשחקים פרסמה דו"ח רבעוני שמשקף מגמת שיפור ברווחי החברה ובתפוצת מוצריה. עם זאת, היא תלויה באפליקציות בודדות ובגחמות פייסבוק. האם תצליח החברה לשרוד על אף הצניחה בפופולריות מותגיה? הראל עילםלכתבה המלאה

זאת בהנחה והחברה תצליח להמשיך ולצוף קדימה עד לכניסתה לתחום ההימורים המקוונים. לחברות יכול לקחת עד 18 חודשים לקבל אישור הפעלת שירות הימורים בנוואדה. מניית החברה זינקה ב-27% מאז שהיא הציגה תוצאות רבעוניות שעלו על הערכות האנליסטים, אבל החברה נאלצה לבטל משחקים, לסגור עשרות משרדים ולפטר מאות עובדים בחודשים האחרונים.

אתמול הודיע דיוויד קו, סמנכ"ל התפעול של זינגה, על סגירת משרדי החברה בבולטימור ואיחוד שני משרדים בניו יורק ושלושה משרדים בטקסס למשרד אחד בכל אזור. קו אמר כי הדבר יפגע רק ב-1% ממצבת כוח האדם של החברה, והוסיף כי הרה-ארגון יאפשר לחברה להתמקד בפעילויות בונות רווח.

מארק פינקוס, מנכ"ל זינגה, צילום: בלומברג מארק פינקוס, מנכ"ל זינגה | צילום: בלומברג מארק פינקוס, מנכ"ל זינגה, צילום: בלומברג

מחיר ההייפ

זינגה משלמת כעת את מחיר התלהבות המשקיעים ממנה, שהגיעה לשיאה לפני כשנה, לפני הנפקת פייסבוק. החברה הקימה את המטה הראשי שלה רכשה נדל"ן בסן פרנסיסקו בשווי 230 מיליון דולר - יותר מכל חברת הייטק אחרת. מאז, עם זאת, החברה איבדה את רוב מפתחי המשחקים והסגל הבכיר שלה וספגה לא מעט ביקורות, תלונות, חקירות ותביעות - בין השאר על הפרת זכויות יוצרים והתנהלות לא אתית כלפי צוות העובדים.

במקרה אחד, באוקטובר האחרון, החברה גם ניסתה לערפל את סגירת המשרדים ופיטורי מאה עובדים על ידי כך שהם הכריזו על כך בצורה שקטה, בו זמנית להשקת האייפד מיני - אחד מהאירועים הגדולים ביותר של 2012 בתחום הטכנולוגיה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות