אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איציק שמולי בנאום ראשון בכנסת: "אבי פוטר כי סירב להיקלט מחדש כעובד קבלן" צילום: עמית שעל

איציק שמולי בנאום ראשון בכנסת: "אבי פוטר כי סירב להיקלט מחדש כעובד קבלן"

הח"כ הטרי: "דיוני התקציב העומדים בפתח הם בגדר הזדמנות אחרונה לפני שרגשות התסכול והכעס יכבשו מחדש את הרחוב והכיכר"

27.02.2013, 14:56 | תומר אביטל

"תקציב הוא דו שנתי אך ההישרדות היא יום יומית. מהבמה הקודמת ראיתי חצי מיליון זוגות עיניים כלות ומצפות ומהבמה הזו, החשובה מכולן, אני רואה את הצורך בהכרעות", כך אמר היום איציק שמולי (עבודה) בנאומו הראשון בכנסת. שמולי הכריז, "אל תטעו חבריי, הכיכר כבר ריקה אבל הכמיהה שהרעידה את יסודותיה עדיין כאן. האוהלים היו רק המעטפת. הישראלים החדשים המאמינים בשינוי ומחוללים אותו הם - הם הליבה. לכן דיוני התקציב העומדים בפתח הם בגדר הזדמנות אחרונה לפני שרגשות התסכול והכעס יכבשו מחדש את הרחוב והכיכר".

שמולי (ארכיון), צילום: מיקי אלון שמולי (ארכיון) | צילום: מיקי אלון שמולי (ארכיון), צילום: מיקי אלון

שמולי הודה למשפחתו וסיפר כי אביו קיבל מכתב פיטורים לפני כשבועיים, לדבריו "רק מפני שסירב לאחר שנים של עבודה קשה ומסורה במסעדה להיקלט מחדש כעובד קבלן". שמולי אמר, "אני גאה על החלטתך לעזוב בראש מורם אבא, ומצטער על שלא הצלחנו למנוע את רוע הגזרה. אני מתחייב שאנהג כאן כפי שלימדת אותי - לפרוץ דרכים באומץ, לשמור על צניעות, לנהוג ביושר ובעיקר להאמין באדם".

יעקב פרי שנשא אף הוא את נאומו הראשון אמר, "את ניסיוני אני מתכוון ליישם בתיקון נושאים המחייבים שינוי ותיקון". פרי הוסיף כי הוא מביא למשכן את ניסיונו "רב-השנים בתחומי הכלכלה" ובכוונתו לפעול ל"הקלת ההכבדות הרגולטוריות, הטיפול בבעיות הריכוזיות במשק, התיקונים הדרושים בנושא מיסוי וההקלות המשמעותיות הנחוצות להקלת יוקר המחיה".

פרי הכריז "אין כל הצדקה, אין כל סיבה ואין כל הנמקה הגיונית שילדי, חברי וילדיהם ישרתו את ישראל בצבא, בשירות האזרחי ובנשיאה בנטל כוח העבודה וכמעט חציו האחר של העם לא. לא נוכל לעולם לבנות חברה שוויונית אמיתית וצודקת, אם חברינו מן המפלגות החרדיות לא יפנימו עובדה בסיסית ויסודית זו".

עוד הוסיף כי "ההקלות, הדחיפה והטיפול, להם זקוקים העסקים הקטנים יעמוד בראש מעייני וכבר החילונו, יחד עם חברים מסיעות אחרות, וכפי שהבטחנו, בטיפול במס הנישואים".

מלבד זאת הבהיר ראש השב"כ ויו"ר מזרחי טפחות בדימוס שיילחם למען החקלאים. "ישראל, ארץ זבת חלב ודבש, אינה מטפלת כראוי בעובדי האדמה שלה. מעבר לחוסר הייצוג בכנסת, סובל המגזר החקלאי בישראל מבעיות רבות וקשות", אמר פרי. "נהיה לכם, חקלאי ישראל, עובדי אדמתה לפה, נושיט יד מסייעת, עוזרת ותומכת ונספק לכם את התקווה הכה נדרשת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות