אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יום אחרי תוצאות הבחירות: איטליה גייסה אג"ח ב-6.5 מיליארד יורו צילום: אי פי איי

יום אחרי תוצאות הבחירות: איטליה גייסה אג"ח ב-6.5 מיליארד יורו

תשואת האג"ח ל-10 שנים נקבעה על 4.83%, בהשוואה לתשואה של 4.17% לפני כחודש; במקביל הזהירה מודיס את המדינה מפני הורדת דירוג

27.02.2013, 16:07 | סוכנויות הידיעות

ממשלת איטליה השלימה היום (ד') גיוס אג"ח בהיקף של 6.5 מיליארד יורו. מדובר במלוא הכמות שביקשה לגייס, וזאת על רקע תוצאות הבחירות אתמול במדינה.

קראו עוד בכלכליסט

מתוצאות ההנפקה עולה כי איטליה גייסה אג"ח ל-10 שנים בהיקף של 4 מיליארד יורו בתשואה של 4.83%. לצורך השוואה, הנפקה דומה בוצעה בינואר האחרון בתשואה של 4.17%. בנוסף, גויס היום אג"ח ל-5 שנים בהיקף של 2.5 מיליארד יורו בתשואה של 3.59%, וזאת לעומת תשואה של 2.94% בהנפקה דומה שבוצעה בחודש שעבר.


"הביקוש לשתי הסדרות היה גבוה יחסית, כנראה מדובר במשקיעים מקומיים שניצלו את העלייה בתשואות", כך לפי אנליסה פיאצה אנליסטית חוב ב-Newedge Group, לונדון. "אנו שוללים את האפשרות שמשקיעים זרים לקחו חלק מרכזי בהזרמת הביקושים להנפקה על רקע הסיכון הפוליטי שנותר גבוה". 

במקביל נמסר היום מסוכנות הדירוג "מודיס" כי תנועתו של הקומיקאי בפה גריו (Beppe Grillo) המתנגדת לצעדי הצנע וזכתה ליותר מ-25% מקולות הבוחרים, יוצרת סיכוי ממשי לבחירות חוזרות מאוחר יותר השנה. כתוצאה מכך גובר הסיכוי לחוסר ודאות מתמשך, מה שעלול להביא להורדת דירוג האשראי של איטליה.

נוריאל רוביני, צילום: בלומברג נוריאל רוביני | צילום: בלומברג נוריאל רוביני, צילום: בלומברג

מוקדם יותר היום, בראיון בבירת בולגריה אמר נוריאל רוביני, פרופסור מאוניברסיטת ניו יורק אשר חזה את המשבר ב-2008, כי "ממשלה צרה או שלטון לא יציב אשר יכהן חודשים בודדים עד לבחירות חדשות, יביאו משקיעים לקצר את המח"מ (משך חיים ממוצע) באג"ח - מצב אשר עלול ליצור מעגל קסמים אכזרי".


אתמול התשואות של איטליה על אג"ח ל-10 שנים עלו לשיא של יותר מ-14 חודשים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות