אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מגדלים צומחים: באיטליה יוקמו בניינים שישלבו עצים ושיחים

מגדלים צומחים: באיטליה יוקמו בניינים שישלבו עצים ושיחים

טרנד חדש באדריכלות מביא את הצמחייה ללב העיר. שני מגדלים שייבנו במילאנו יכללו מאות דירות ואלפי צמחים עמידים לרוח

28.02.2013, 21:57 | סוכנויות הידיעות

בסוף השנה יושק גורד שחקים חדש במילאנו שבאיטליה, המבטיח להוסיף לא רק מאות דירות אלא גם למעלה מ-10 דונם חורש לתוך לב רובע העסקים של העיר. כך מדווח אתר ביזנס אינסיידר.

במקום החיפוי המוכר והמשעמם של זכוכית ופלדה, יכוסו הבניינים בחיים אורגניים. שני המגדלים, המכונים בוסקו ורטיקל, יתנשאו לגובה 80 מטר ו-112 מטר, ויכילו 730 עצים, 11 אלף צמחי קרקע ו-5,000 שיחים. האדריכל הראשי של הפרויקט סטפנו בוארי אומר שהמגדלים מהווים אנטיתזה ל"צינורות המקבילים" של פלדה וזכוכית הצומחים בדובאי.

מי צריך דירת גן? דשא וצמחיה על הגג ברחבי העולם צצים בתים שמעליהם דשא וגינה. הבידוד של הצמחייה הופך את הטרנד לבונוס סביבתי, אך יש סיבה לכך שהגינות הללו הפכו להיות כל כך אופנתיות: לעתים קרובות מדובר בפינה הירוקה היחידה שניתן למצוא בערים הצפופות 13 תגובותלכתבה המלאה

על פי עורכת מגזין האדריכלות "אינהביטאט", ג'יל פרנבאכר, הצעות למבנים המשלבים צמחייה הופכות פופולאריות יותר ויותר. 

בצוות העובד על הפרויקט במילאנו יש גם בוטנאי. כחלק מהמחקר שנעשה עבור הפרויקט נערכו בדיקות במנהרת רוח למגוון זני צמחים כדי לקבוע את עמידותם לרוחות. בוארי מסביר כי הצמחייה אמורה לקלוט את האבק מהאוויר ולספק סינון יעיל לקרינת השמש.

דוגמה נוספת לאדריכלות בוטנית היא מלון פארק רויאל בסינגפור. המנכ"ל והמייסד של WOHA – משרד האדריכלים שתכנן את הפרויקט – אמר: "עבור אדריכלים, זהו שינוי משמעותי בצורת החשיבה שכן הם צריכים להתמודד עם חומר חי. לרוב מנסים אדריכלים לתכנן פרויקטים סטטיים ככל האפשר שיהיו עמידים לשחיקה ולבלאי. אך צמחים צומחים ומשתנים, משירים עלים, ונובלים".

בוסקו ורטיקל. גם האדריכל רכש דירה בוסקו ורטיקל. גם האדריכל רכש דירה בוסקו ורטיקל. גם האדריכל רכש דירה

ייחודו של בניין "חי" הוא שלעולם הוא לא גמור. הוא גם מצריך תחזוקה רבה יותר מבניין רגיל בידי צוות מומחים. ישנם כאלו

הטוענים כי מבנים כאלו הם עתירי אנרגיה ועבודה, אך פרנבאכר לא מסכימה עם טענה זו. "צמחים חיים מטהרים את האוויר ומפיקים חמצן. הם מסייעים להוספת לחות ומצמצמים תופעות של מי נגר ואפקט פליטת החום האופייני לסביבות אורבניות. אפילו אם מבנים כמו בוסקו ורטיקל אכן צורכים המון משאבים ואנרגיה, הרי שכל העצים והצמחים הללו מועילים לדיירי הבניין, לשכנים ולסביבה הקרובה".

האדריכל בוארי החליט לרכוש אחת מדירות הבניין. הוא הסביר שהוא "נמשך מאוד" לרעיון של לחיות בגבהים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות