אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הושקה גרסה חדשה ל-Waze, שמאפשרת דיווח על חסימות כבישים

הושקה גרסה חדשה ל-Waze, שמאפשרת דיווח על חסימות כבישים

בעקבות פקקי הענק שגרמה התקלה באפליקציית הניווט הפופולרית בתחילת ינואר, מציגה החברה גרסה חדשה ליישום. בין היתר, יוכלו הנהגים לדווח בה על חסימות כבישים ומפגעי דרך שונים

28.02.2013, 16:25 | עומר כביר
Waze השיקה השבוע גרסה חדשה של תוכנת הניווט הפופולרית שלה, ובה אפשרות לדווח על דרכים חסומות לנסיעה.

קראו עוד בכלכליסט

הגרסה החדשה מאפשרת למשתמש לדווח שרחוב או כביש מסוים חסומים לתנועה (וכן לציין את הסיבה: עבודות בכביש, סגירה לרגל מאורע וכו'). מאותו רגע, התוכנה לא תנווט עוד משתמשים לנסיעה בדרך החסומה. החסימה תוסר אוטומטית, ברגע שהמערכת תזהה שמשתמשי ווייז נוסעים בה. כדי למנוע ניצול לרעה של תכונה זו, ווייז תחסום דרך רק אחרי שהתקבלו דיווחים מכמה משתמשים, במיוחד כאלו בעלי דירוג טוב.

מעכשיו, עם דיווחי חסימות כבישים. Waze מעכשיו, עם דיווחי חסימות כבישים. Waze מעכשיו, עם דיווחי חסימות כבישים. Waze

בנוסף כוללת הגרסה החדשה גם כמה שדרוגים קלים לממשק המשתמש, שאמורים להפחית את העומס הוויזואלי בזמן הניווט ולהקל על זיהוי כיוון התנועה שבו דווחו מפגעים.

מאחורי התכונה החדשה עומדת תקרית מתחילת החודש שעבר, עת הופנו בטעות משתמשי ווייז בישראל אל כבישים שנחסמו בשל הצפות - מה שגרם לפקקים במרכז הארץ. לאחריה, מסרה ווייז ל"כלכליסט" כי עדכון התוכנה הבא יפתור את הבעייה. התכונה החדשה תאפשר למשתמשים לעדכן במהירות על כבישים חסומים ומפגעי דרך למיניהם.

היתרון החברתי

שוק תוכנות הניווט החינמי בישראל התרחב לאחרונה, עם כניסת M8 של טלמפ, שאחת ממטרותיה היא לשבור את המונופול דה-פקטו של ווייז על שוק זה בארץ. הגרסה הראשונה של התוכנה זכתה לביקורות צוננות במיוחד, בעקבותיהן נאלצה טלמפ להודיע כי היא מכניסה את האפליקציה להליך חשיבה מחדש. אחד החסרונות הבולטים של M8 הינו העדרה של קהילת משתמשים רחבה שמספקים דיווחים שוטפים על מצב התנועה והכבישים, ומסייעים בכך לקיצור זמן הנסיעה.

התכונה החדשה של ווייז עתידה לשדרג את האלמנט הקהילתי, ואף שמדובר בשדרוג מינורי יחסית הוא מדגים את כוחה של קהילת ווייז בארץ: על מנת להפעיל תכונה שכזו בצורה אמינה צריך מסה קריטית של משתמשים, דבר של-M8 אין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות