אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סיפור קצר על הטיית משחקים צילום: רויטרס

סיפור קצר על הטיית משחקים

דעה: מי שחושב שעניין מכירת המשחקים ייעלם אם הכדורגל לא ישתנה, חי באשליה

28.02.2013, 18:11 | אוריאל דסקל

מקור שיודע על מה הוא מדבר סיפר לי על העברת שחקן בחו"ל. אין ממש דרך לאשר את הדברים, אבל יותר ויותר סיפורים כאלה מגיעים לשולחני. כעת מדברים על מגפת מכירת המשחקים, ואני חושב שצריך להוציא סיפורים כאלה לאור – כדי שאנשים מחוץ למשחק יכירו בחומרת הבעיה.

קראו עוד בכלכליסט

לא נחשוף שמות אבל נספר את הסיפור – שעוד רבים כמוהו מתרחשים, על פי חקירות ודיווחים, ברחבי אירופה וגם בישראל.

שחקן צעיר, שהצטיין בצורה בלתי רגילה במועדון צפון אירופאי בינוני, סיים את החוזה שלו בקבוצה והיה צפוי להצטרף למועדון גדול יותר. הוא קיבל הצעה ממועדון גדול מאוד בפולין, הצעה ממועדון יחסית ידוע בגרמניה וגם ממועדון גדול מאוד ברוסיה. עם זאת, הוא החליט להצטרף למועדון עני מארצות הבלקן. הוא בעצם הצטרף למועדון בדרך למטה. מועדון שלפני מספר חודשים בלבד הכריז על עצמו כפושט רגל.

אז למה הבחור הצטרף למועדון הזה? על פי המקור, הוא קיבל הבטחה למשכורת בשווי 1 מיליון יורו בעונה וגם נתחים נאים ממשחקים שהוא יעזור להטות. כן, הילד הצעיר הצטרף ל"צד האפל".

על פי התוכנית, הוא יעזור למכור משחקים בליגה ובכך הוא ירוויח יותר מהכסף שהיה מרוויח בפולין, גרמניה או רוסיה.

המועדון אליו הצטרף לא באמת יכול היה להרשות לעצמו את הרכישה שלו. אבל בגלל המצב הכלכלי הגרוע, מה שקרה זה שהשתלטו עליו כוחות משוק מכירות המשחקים הלא חוקי.

זה סיפור קצר על איך תעשיית ההימורים הלא חוקית הענקית (היא מגלגלת טריליון דולר לפחות בשנה) משפיעה באופן ישיר על הכדורגל האירופי. השריר הפיננסי של תעשיית ההימורים הלא חוקיים  גדול כל כך שהוא משפיע באופן ישיר על כמעט כל ליגה בעולם. ולהימורים הלא חוקיים הרבה יותר קל להשפיע כאשר הכדורגל האירופאי לא מפסיק לדמם מבחינה כלכלית.

מי שבוחר להתעלם מזה, או חושב שאפשר להילחם בזה עם כמה מעצרים מתוקשרים, השעיות של שחקנים ומאמנים ו"צוות" לחימה בעניין (שמתוקצב ב-20 מיליון דולר בסך הכל) חי באשליה. הכדורגל הוא פרצה אחת גדולה שקוראת לגנבים הכי גדולים. המשחק צריך להשתנות בצורה דראסטית כדי להתמודד עם הכוח האפל והחזק שנלחם בו.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות