אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מתעוררת מתרדמה

באמצע הדרך בין ת"א לחיפה נמצאת חדרה. האם היא יכולה להציע אלטרנטיבת מגורים לנתניה או לגוש דן? כתבה רביעית בסדרה

02.03.2013, 08:30 | עוזי בלומר
הכתבה הרביעית בסדרה שבודקת מהן הערים שעשויות לשמש כאלטרנטיבת מגורים שפויה לגוש דן היקר מדי, לוקחת אותנו לחדרה.

קראו עוד בכלכליסט

חדרה, עיר בת כ-90 אלף נפש, נחבאת באמצע הדרך בין ת"א לחיפה. בתחומי העיר כ-54 אלף דונם, חלקם מיועדים לבנייה, וחלקם מוגדרים שמורות טבע. לעיר יש גם חוף ים, באורך כ-7 ק"מ.

אדריכל אבישי קימלדורף, מהנדס העיר חדרה, אומר שהעירייה מתכוונת להגדיל את מספר תושבי העיר ביותר מפי שניים במשך 25 השנים הבאות. הוא מדגיש שהתהליך יהיה הדרגתי, תוך פיתוח מקביל של תשתיות, תעסוקה, שירותים ומערכות חינוך. קימלדורף מציין שלחדרה יש שני מוקדי צמיחה. האחד הוא בדרום מזרח העיר, באזור שכונת הפארק, שבה מתוכננות לקום בקרוב כ-2,000 יחידות דיור, והשני באזור החוף במערב העיר.

נפתלי פלצ'נסקי, זכיין משרד תיווך הנדל"ן אנגלו סכסון חדרה, אומר שהעיר נמצאת בתהליך התעוררות. לדבריו, עד 2008 לא נרשמה התעניינות רבה ברכישת קרקע או דירות בעיר, אולם בארבע השנים האחרונות ניכרת עלייה בהתעניינות, המחירים כבר עלו, אך הם עדיין שפויים יחסית למה שקורה במרכז הארץ. כדוגמה, מציין פלצ'נסקי שמחירי הדירות בחדרה זולים בכ-30% ביחס לנתניה, למרות שהמרחק ביניהן הוא רק כ-15 ק"מ, ולשתיהן חוף ים.

כיום ניתן למצוא בחדרה דירות 4 חדרים חדשות בכ-1.1 מיליון שקל. דירות 4 חדרים מיד שנייה ניתן למצוא ב-800 עד 900 אלף שקל, ודירות 3 חדרים מיד שנייה ניתן לרכוש ב-600 עד 700 אלף שקל.

איריס תלם, מחברת "אמירי גן", משווקת דירות בפרויקט "אמירי חדרה הירוקה", שהוא חלק משכונת הפארק בדרום מזרח העיר. בפרויקט זה ניתן למצוא דירות 4 חדרים בכ-1.1 מיליון שקל, ודירות 5 חדרים בכ-1.2 מיליון שקל. שכונת הפארק צפויה לכלול כ-2,000 יחידות דיור, שייבנו סביב פארק בן 90 דונם שיהיו בו אגם, ומרכז שיספק שירותי חינוך, פנאי ומסחר. השכונה תתחבר לכביש הרוחב 9, שיאפשר יציאה לכביש 6 ולכביש 4, ללא צורך לחצות את כל חדרה.

נפתלי פלצ'נסקי מציין, שבאזור החוף של חדרה, שבו כבר קיימת שכונת "עין הים", מתוכננת בניית שכונת קוטג'ים, טיילת חוף, ומרכז מסחרי עם מתחם בתי קולנוע. האזור יחובר לכביש החוף, ולדברי פלצ'נסקי, המתחם יחולל שינוי משמעותי בעיר.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
עין הים חדרה.
השקעתי בעין הים לפני למעלה משלושים וחמש שנים, האזור ממש מדהים,גן עדן לאוהבי טבע וכמובן ים . ההשמצות שבאות ממספר מתוכים צבועים ואינטרסנטים לא מפליא אותי. למשל אה על יד אולגה ?????? אה רחוק מתל אביב ???? יש זיהום ????? כן אולגה כן זהום קרוב לתל אביב הכביש מעין הים לכביש החוף כוון דרום יפתח תוך ארבעה חודשים. המרחק בין קיסריה לעין הים הוא שתי קילומטרים בלבד , אגו החסרונות מעין הים והיתרונות בעיני הם שוים לאלו מקיסריה . אני מזמין את מעונינים שרוצים לדעת ולהכיר את ע״י הים על הצד היפה ללא שום דמי תווך בחינם. אני חוזר ומשמיץ את המתוכים שאין להם שום ממושג בקשר להתפתחות לאורך רצועת החוף מקיסריה ועד מכמורת (בעירית חדרה יש אינפורמציה על פתוח אזור קו הים) יש לי הרבה מה. לספר לכם המעוניינים ששון דוד
ששון דוד , עין הים חדרה  |  07.04.13
10.
איך הגענו למצב הזה?
עיר מגעילה, מרכז העיר מזכיר את שנת הקמת המדינה. פקוקה, מזוהמת מתחנת הכח ומפעל טיהור השפכים. מערכת חינוך על הפנים. אין מקומות בילוי לצעירים. מעט מאוד שטחים פתוחים. בשישי-שבת כל העיר סגורה בגלל הדתיים. ועל זה מיליון שקל לדירה פיצפונית?? אנשים רדו מהעץ!
חדרתית , לשעבר  |  06.03.13
9.
ארנונה לבעלי מגרשים לבניה
צריך לגרום לרשויות שיהיה להם אינטרס לפתח שטחים לבניה .מיגרש לבניה אשר על ידו בנוי או שכול נושא הפיתוח אליו הוסדר ולא בונים עליו יחולו עליו ארנונה כפולה . יש שכונות חדשות -ישנות שמשקיעים "יושבים "על קרקעות שאפשר לבנות עליהם ולא עושים דבר .ואז צצים בתי דירות או בתים פרטיים והמשקיעים או שמוכרים לאט לאט או שלא מוכרים ולא בונים,הכול לפי ראות עיניהם .יש לשים לתופעה זו סוף .עד שמיגרש בישראל מקבל אישורי בניה ועובדים עליו אלפי שעות של אדמניסטרציה וועדות מיותמות .צריך להיות ברור שהוא מיועד לבניה ולא לספסור או קומבינה .הכי חכם ,קל ,ופשוט להתחיל עם בניה צמודת קרקע .יש חקלאי נחמד מקדימה שהוא בעלים של 20 חלקות לבניה ומגדל עליהם תותים .שכבודו יגדל תותים על אדמות חקלאיות ,אם תיהיה לו ארנונה של 20 צמודי קרקע על השטח הכללי שלו הוא יתאים את עצמו וכמוהו אחרים .מיגרשים בשכונת עין הים חדרה חלקם עומדים מיותמים כאשר הבעלים מחכים לעליית ערך נוספת –ארנונה תוזיל את המיגרש ותדרבן אנשים לבנות . דיבור על הצפת שטחים הוא מבורך אבל זה תהליך של שנים ומה שווה ההצפה עם משקיעים יושבים על המיגרש ואין להם אינטרס להתקדם .
נחמן , הודש  |  03.03.13
לכל התגובות