אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

הזוכה במרתון ווינר ירושלים: אברם קבטו קטלה מאתיופיה

20 אלף איש השתתפו במירוץ מרתון ירושלים, 1,300 מהם רצו את המסלול המלא של 42.2 ק"מ. קטלה הגיע למקום הראשון לאחר ששבר את שיא התחרות עם זמן של 02:16:29 שעות - שתיים וחצי דקות פחות מהשיא של השנה שעברה

01.03.2013, 14:01 | רעות ברנע

כ-20 אלף איש השתתפו הבוקר במרתון ווינר ירושלים השלישי. שיא מרתון חדש נקבע כאשר אברם קבטו קטלה סיים את ריצת המרתון המלא, ריצה באורך של 42.2 ק״מ, בזמן של שעתיים, שש עשרה דקות ועשרים ותשע שניות. מדובר בשתיים וחצי דקות פחות מהשיא שנשבר במרתון ירושלים הקודם, ועל כך יקבל קבטו קטלה פרס של 10 אלפים דולר. 1,300 רצים השתתפו במסלול המרתון המלא.

למקום השני בריצת המרתון הגיע לוקה קלימו מקניה, שסיים את הריצה בזמן של שעתיים ותשע עשרה דקות ולמקום השלישי הגיע קיפלגט קיפטו, גם הוא מקניה, שסיים את הריצה בזמן של שעתיים ועשרים ושתיים דקות. הרץ הישראלי שהגיע ראשון הוא לירן רז מאיילות בזמן של 02:56 שעות. 

גם שיא מרתון חדש לנשים נשבר הבוקר, כאשר מיהירט אנטוניוס, בת 27 מאתיופיה, סיימה את המרוץ המלא בזמן של שעתיים, עשרים ושבע דקות ועשרים ושש שניות. גם היא תקבל פרס כספי של 10 אלפים דולר.

הזוכה במקום הראשון במרוץ חצי המרתון, באורך של 21.1 ק״מ, הוא קברי נג׳ריטפן שסיים את המרוץ בתוצאה של שעה, שש דקות וחמישים ואחת שניות.

 

ראש עיריית ירושלים ניר ברקת סיים גם הוא ריצת חצי המרתון בזמן של שעתיים ועשרים וארבע דקות. בתום המרוץ העניק ברקת מדליות ופרסים לזוכים במקומות הראשונים.

 

 

קראו עוד בכלכליסט

"חוויה יוצאת דופן"

 

ברקת אמר ל"כלכליסט" הבוקר לפני תחילת המרתון שהוזנק ב-07:00 כי  ״רצים מישראל ומכל העולם מבינים שההשתתפות במרתון ירושלים היא חוויה יוצאת דופן, מה ששם את המרתון על המפה עם המרתונים הבינלאומיים החשובים ביותר״.

בשעה 08:30 הוזנקו עוד למעלה מ-3,000 רצי חצי המרתון. לאלה הצטרפו גם רצי המסלול העממי והמסלול של 10 קילומטרים. בסך הכל השתתפו הבוקר במרתון ירושלים כ-20 אלף רצים, כ-5,000 רצים יותר מהמרתון בשנה שעברה, וכפול מהרצים בשנתו הראשונה לקיומו של המרתון. בין הרצים גם כ-1,700 אורחים ממדינות שונות בעולם.

לחצו לצפייה
גלריית כלכליסט: (9 תמונות)

מזג האוויר הבוקר בירושלים היה אידיאלי לריצה - מעונן חלקית עם טמפרטורה של בין 8 ל-14 מעלות בשעות המיועדות לריצה. המרתון נחשב לאחד המאתגרים בעולם, כיוון שהוא עובר בתנאי שטח לא פשוטים בסביבתה ההררית והמשופעת של ירושלים. במהלך המסלול עברו הרצים בין אתריה ההיסטוריים והמודרניים של העיר ירושלים, בהם שער יפו, כיכר צה"ל, קמפוס האוניברסיטה העברית, עמק רפאים, שער ארמון הנציב ועוד, עד לנקודת הסיום בגן סאקר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות