אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הצגה: "החיים בשלוש גרסאות" בתיאטרון גשר צילום: דניאל קמינסקי

הצגה: "החיים בשלוש גרסאות" בתיאטרון גשר

קהל היעד: חובבי קומדיות סמי־מחתרתיות. שורה תחתונה: מקרה קלאסי שבו צוות היוצרים מפיח רוח חיים במחזה בינוני מינוס

03.03.2013, 08:26 | מאיה נחום שחל

תיאטרון גשר מעלה את המחזה מאת יסמינה רזה, בבימוי אמיר י. וולף ובהשתתפות נועה קולר, גלעד קלטר, נטע שפיגלמן, יובל ינאי ורום קלטר בתפקיד קולו של הילד.

 

קהל היעד: חובבי קומדיות סמי־מחתרתיות.

דבר המבקרת: אנרי וסוניה (גלעד קלטר ונועה קולר) זוג בורגני פריזאי, מנסה להתחיל ערב של אוננות בפיג'מה, כשברקע בנם חסר הגבולות מנדנד שהוא רוצה תפוח ועוגייה.

על רקע הריב ביניהם נשמע צלצול בדלת. בפתח אינז ואיבר (נטע שפיגלמן ויובל ינאי), שהגיעו לארוחת ערב, שבראש של הזוג המארח היתה אמורה להתקיים בכלל למחרת. זוהי תחילתו של ערב הזוי ומשעשע, במרכזו שני הגברים שעוסקים בחקר הגלקסיות, ערב שמקבל על ידי המחזאית שלוש גרסאות שונות.

נועה קולר, גלעד קלטר ונטע שפיגלמן. מצוינים ומופלאים, צילום: דניאל קמינסקי נועה קולר, גלעד קלטר ונטע שפיגלמן. מצוינים ומופלאים | צילום: דניאל קמינסקי נועה קולר, גלעד קלטר ונטע שפיגלמן. מצוינים ומופלאים, צילום: דניאל קמינסקי

המחזה הכתוב הוא לא החלק החזק של ההצגה - להבדיל ממחזותיה של רזה "אמנות" ו"אלוהי הקטל", "החיים בשלוש גרסאות" חלש בצד הדרמטורגי ונדרשה פרשנות בימתית מיוחדת כדי להפוך אותו מערב סלוני משמים ליצירה נגישה לקהל, או לפחות לחלק ממנו. המשימה הופקדה בידיו של וולף, שהשתולל והלך עם הפנטזיות שלו עד הסוף, ובין השאר בחר להציג את הגרסה השנייה של הערב כסרט קולנוע, המוקרן על רקע תפאורת ההצגה.

יחד עם ארבעת השחקנים המצוינים והמופלאים, כולם קומיקאים בחסד, העמיד וולף הצגה מוטרפת שלא מפספסת את כוונת המחזאית. ציטוט למזכרת: "רוח אמיתית של שיגעון נושבת הערב בבית".

שורה תחתונה: מקרה קלאסי שבו צוות היוצרים מפיח רוח חיים במחזה בינוני מינוס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות