אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרן הפנסיה גילעד התנגדה להרחבת הסמכויות של נציגות אי.די.בי פתוח צילום: גיא אסיאג

בלעדי לכלכליסט

קרן הפנסיה גילעד התנגדה להרחבת הסמכויות של נציגות אי.די.בי פתוח

למרות שגילעד מחזיקה בסדרה הארוכה של אי.די.בי פתוח שצריכה להפרע החל מ-2020 התנגדה הקרן להרחבת סמכויות הנציגות. יואב ערמוני המנכ"ל יושב בנציגות אי.די.בי אחזקות

03.03.2013, 12:48 | רחלי בינדמן

קרן הפנסיה גילעד הותיקה התנגדה להרחבת הסמכויות של נציגות מחזיקי האג"ח של אי.די.בי פתוח. חרף ההתנגדות הרחבת הסמכויות אושרה.

ל"כלכליסט" נודע כי קרן הפנסיה המנוהלת על ידי יואב ערמוני המחזיקה באג"ח הארוכות של אי.די.בי פתוח (אג"ח ט') התנגדו להרחבת סמכויות נציגות מחזיקי האג"ח. 

קראו עוד בכלכליסט

הנציגות המורכבת מקרן יורק, פסגות והפניקס ביקשו ממחזיקי האג"ח לאשר הרחבת סמכויותיהם שיאפשרו להם בעת הצורך גם לנקוט בצעדים משפטיים כנגד החברה.

אלא שדווקא גילעד המחזיקה באג"ח הארוכות של אי.די.בי פתוח שצריכות להיפרע רק החל משנת 2020 כאשר בקופת אי.די.בי פתוח מזומנים המספיקים רק לתשלומים בשנת 2013, התנגדה להרחבת הסמכויות וזאת בניגוד לאינטרס שלה.

גילעד מחזיקים הן באג"ח של אי.די.בי פתוח והן באג"ח של חברת האם אי.די.בי אחזקות. למעשה יואב ערמוני המנכ"ל יושב בנציגות מחזיקי האג"ח של אי.די.בי אחזקות ומנהל בימים אלו משא ומתן מול הנהלת אי.די.בי להסדר חוב. ערמוני אגב נחשב למי שמוביל את הקו המיליטנטי נגד הנהלת אי.די.בי לכאורה בתור מחזיקי האג"ח של אי.די.בי אחזקות יתכן ולגילעד יש אינטרס שלא להרעיד את המצב בחברת הבת ולכן הצביעו נגד הרחבת הסמכויות.

אלא של"כלכליסט" נודע כי במונחי שווי הוגן החזקות עמיתי הקרן באג"ח של אי.די.בי פתוח גבוהים מהחזקותיהם באג"ח של אי.די.בי אחזקות ולכן עבור העמיתים של גלעד יותר חשוב כלכלית שהחוב של אי.די.בי פתוח יחזור במלואו. לכן גם הקול של גלעד בהצבעה לא נפסל בשל ניגוד עניינים כיוון שהאינטרס העודף שלו מצוי בפתוח והוא גם הצביע בניגוד לאינטרס (שכן האינטרס הוא לתמוך בהחלטה). יתרה מכך בעת שהתקיימה הצבעה באי.די.בי אחזקות לדחיית תשלום קרן בהיקף של 65 מיליון שקל בדצמבר האחרון - תמכה קרן גילעד בדחייה.

בניגוד לבית ההשקעות פסגות למשל שהתנגד לדחייה וקולו נפסל בגלל אחזקותיו הצולבות באג"ח של אי.די.בי פתוח, הקול של גלעד לא נפסל בגלל שהצביע בניגוד לאינטרס המנוגד שלו (שלכאורה היה צריך להתנגד לדחייה בגלל האחזקות הצולבות בחברת הבת). אלא שבאופן אבסורדי גם בהצבעה בפתוח הצביעה גלעד בניגוד לאינטרס שלה.

יואב ערמוני ביקש שלא להתייחס לאופן הצבעתו כאמור.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות