אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"החרדים נאחזים בקש האחרון כדי לשמור את עצמם בתמונת המכרזים בחריש" צילום: אלעד גרשגורן

"החרדים נאחזים בקש האחרון כדי לשמור את עצמם בתמונת המכרזים בחריש"

כך אמר חמי בר-אור, מנהל המטה לעתיד חריש, לאחר דיון שעסק בבקשת העמותות החרדיות למנוע את ביטול זכייתן במכרז

03.03.2013, 16:59 | דותן לוי

"ועד הדיור החרדי נאחז כעת בקש האחרון כדי לשמור את עצמם בתמונת המכרזים בחריש", כך אמר היום (א') חמי בר-אור, תושב חריש ומנהל המטה לעתיד חריש והאזור, ארגון שנאבק למנוע את התחרדות חריש. הדברים נאמרו לאחר דיון שנערך בנושא המכרז בחריש בבית המשפט המחוזי בחיפה.

קראו עוד בכלכליסט

הדיון עסק בעתירת ועד הדיור החרדי נגד מינהל מקרקעי ישראל והקבוצות השונות שזכו במכרזי חריש, אך החלטה בנושא טרם התקבלה.

הדיון התקיים בהמשך לעתירה המינהלית שהגיש ועד הדיור החרדי שבמסגרתה ביקש צו מניעה נגד החלטת ועדת המכרזים לבטל את זכיית העמותות החרדיות. בית המשפט סירב לבקשת ועד הדיור וקבע את הדיון שהתקיים היום.

חמי בר-אור, צילום: אלעד גרשגורן חמי בר-אור | צילום: אלעד גרשגורן חמי בר-אור, צילום: אלעד גרשגורן

ועד הדיור החרדי פעל כקבוצת ניהול עסקית חרדית שאורגנה על ידי מאיר פורוש, מרדכי קרליץ, רפאל פנחסי ונוספים. הוועד ארגן את הציבור החרדי שביקש לרכוש דירה בחריש, ולאחר מכן ניתב אותם לעמותות שונות שבאמצעותן הוגשו הצעות למכרזים.

בעקבות דרך הפעולה של החרדים התלוננו הקבוצות המתחרות לוועדת המכרזים בטענה שמדובר בעמותות מלאכותיות אשר נוהלו תחת גוף אחד, ודרך זו מנוגדת לחוק ולתקנון המכרז. בעקבות זאת ועדת המכרזים של מינהל מקרקעי ישראל הודיעה על פסילת 12 עמותות חרדיות שפעלו תחת ועד הדיור החרדי בשל חריגה מתנאי המכרז והתארגנות כקרטל.

בר-אור, שארגן אף הוא קבוצת רכישה, "אותו העו"ד שבנה את ההתארגנות הפסולה, הוא זה שמייצג אותם כרגע בבית המשפט. בהתייעצויות שערכנו עם עורכי דין בתחום הערכתנו היא שהסיכוי של ועד הדיור לקבל סעד מבית המשפט שואף לאפס".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות