אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלווריון: צניחה של 59% בהכנסות ל-8.2 מיליון דולר ברבעון הרביעי

אלווריון: צניחה של 59% בהכנסות ל-8.2 מיליון דולר ברבעון הרביעי

הכנסות אלו אינן כוללת את הכנסות חטיבת ה-WiMax שנמכרה; הפסד החברה הסתכם ב-4.3 מיליון דולר, בהשוואה להפסד של 6.3 מיליון דולר ברבעון המקביל

04.03.2013, 11:36 | כתב כלכליסט
אלווריון, ספקית מערכות התקשורת למפעילות סלולאריות, פרסמה היום (ב') את דוחותיה הכספיים לרבעון האחרון של 2012 ולשנה כולה.

החברה רשמה צניחה של 59% בהכנסות ל-8.2 מיליון דולר ברבעון הרביעי, לעומת הכנסות של 19.9 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. עם זאת, הכנסות אלו אינן כוללת את הכנסות חטיבת ה-WiMax שנמכרה.

קראו עוד בכלכליסט

ברבעון האחרון של השנה שעברה הציגה אלווריון הפסד של 4.3 מיליון דולר, שהם 7 סנט למניה, בהשוואה לרווח נקי של 800 אלף דולר שהם סנט למניה ברבעון המקביל.

לפי כללי החשבונאות האמריקאים (GAAP) הציגה החברה הפסד של 5.2 מיליון דולר ברבעון הרביעי של 2012, בהשוואה להפסד של 6.3 מיליון דולר לפני שנה.

בכל 2012 הציגה החברה הפסד של 55 מיליון דולר זאת לעומת הפסד של כ-34 מיליון דולר ב-2011. בין הגורמים להפסד ניתן למצוא בעלייה של כ-47% בהפסד מפעילות שוטפת וכן גידול של כ-77% בהפסדים שנבעו מפעילות שהופסקה.

כמו כן, תוצאות החברה בשנה שעברה הושפעו מפעילות חטיבת ה־WiMax אשר הסבה לאלווריון הפסדים של עשרות מיליוני דולרים בשנים האחרונות, על רקע כישלונה של הטכנולוגיה שפיתחה בתחרות מול ה-LTE - טכנולוגיית הדור הרביעי בסלולר שאומצה על ידי התעשייה.  

עם זאת, החברה הצליחה להקטין את החוב מ-30 מיליון דולר בשנה שעברה ל-11 מיליון דולר נכון לסוף 2012. 

חברת אלווריון, צילום: אביגיל עוזי חברת אלווריון | צילום: אביגיל עוזי חברת אלווריון, צילום: אביגיל עוזי

חזי לפיד, נשיא ומנכ"ל אלווריון התייחס לתוצאות החברה ואמר כי "ההודעה לגבי ההסכם הסופי למכירת חטיבת התדרים המורשים משקפת דרך אסטרטגית חדשה באלווריון. עם השלמת המכירה תהפוך אלווריון לחברה המתמחה בפתרונות בתדרים בלתי מורשים, שם אנו ממוקדים בשני פלחים - רשתות ציבוריות ופרטיות בשווקים ורטיקליים ובשוק ה-WiFi לספקיות תקשורת".

"אנו מאמינים ששני שווקים אלו הינם בעלי פוטנציאל צמיחה משמעותי עבורנו וכי יש לנו היצע מוצרים תחרותי בתחומים אלה. 2012 היתה שנה מאתגרת עבור אלווריון. למרות זאת, ההודעה היום משקפת צעד משמעותי ביישום התוכנית האסטרטגית החדשה שלנו. לצד צעדים נוספים שננקטו בחודשים האחרונים, אנו מאמינים כי עשינו כברת דרך משמעותית וצופים כי נשלים בהצלחה את תוכניתנו לחזרה לרווח".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות